همه چیز درباره آیفون 13
آیا Google Assistant بالاخره به iOS می آید؟

آیا Google Assistant بالاخره به iOS می آید؟

اگر بگوییم که دیروز روز تولد دوباره دستیار «Google Assistant» بود، سخن بی راهی نگفته ایم، چرا که بالاخره گوگل این دستیار هوشمند را برای موبایل های مجهز به اندروید نسخه ۶ و بالاتر عرضه نمود. اما خبر جالب دیگر این بود که شاید روزی شاهد عرضه Google Assistant برای آیفون ها و آیپدهای اپل باشیم.

مدیر تولید محصولات کمپانی گوگل در مصاحبه تازه ای که در خلال نمایشگاه MWC انجام گرفت تایید کرد که احتمال عرضه دستیار هوشمند گوگل برای آیفون های اپل منتفی نیست، اما چنین اقدامی فعلاً در برنامه های گوگل قرار ندارد. او در این باره گفت: «فلسفه عمومی ما در خصوص Assistant این است که آن را در دسترس حداکثر کاربران ممکن قرار دهیم»

بر اساس همین استراتژی است که پس از موبایل های پیکسل، حالا کاربران اندروید ویر، گوگل هوم، اندروید تی وی و بالاخره موبایل های اندرویدی امکان بهره مندی از این دستیار صوتی هوشمند را پیدا کرده اند. حتی شنیده شده به زودی شاهد عرضه Assistant برای اندروید اتو نیز خواهیم بود.

لازم به ذکر است که در حال حاضر نسخه ای محدود شده از Google Assistant از طریق اپلیکیشن پیام رسان Allo در اختیار کاربران سیستم عامل iOS وجود دارد، اما احتمال آن وجود دارد که گوگل دسترسی کامل به قابلیت های آن را از طریق نسخه رسمی اپلیکیشن گوگل در iOS فراهم نماید.

گرچه نباید فراموش کرد که سیستم عامل اپل دسترسی چندان زیادی را در اختیار اپلیکیشن ها قرار نمی دهد، بنابراین دستیار هوشمند گوگل روی آیفون ها آزادی عمل خود در سیستم عامل اندروید را نخواهد داشت.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato