همه چیز درباره آیفون ۱۱

مروری بر وضعیت همراه اول، ایرانسل و رایتل بر اساس گزارش وزارت ارتباطات

وزارت ارتباطات مدتی پیش گزارش دوره ای خود از وضعیت ارتباطات داخلی کشور را منتشر کرد. در این گزارش وضعیت تلفن همراه، تلفن ثابت و پست از لحاظ آماری مورد بررسی قرار گرفته است.

در فصل مربوط به تلفن همراه، گروه آمار و اطلاعات وزارات ارتباطات از ضریب نفوذ ۱۰۱ درصدی موبایل در کشورمان خبر داده و به تحلیل نقش اپراتورها در این رابطه پرداخته است.

در ادامه با یکدیگر قسمت هایی از این گزارش را مرور خواهیم کرد. شایان ذکر است که این گزارش بر اساس اطلاعاتی تهیه شده است که تا پایان آذر ۹۵ گردآوری شده اند.

خرید بلیط هواپیما

خطوط واگذار شده

به گفته وزارت ارتباطات تا کنون بیش از ۱۵۱ میلیون شماره واگذار شده که از این عدد بیش از ۸۰ میلیون شماره فعال هستند.

تعداد سیم کارت های همراه اول ایرانسل رایتل

از میان کل شماره های واگذار شده، ایرانسل با عددی نزدیک به ۷۹ میلیون پیشتاز است و پس از آن همراه اول با ۶۵ میلیون شماره در رتبه دوم قرار دارد. با وجود اینکه ایرانسل تعداد شماره بیشتری را واگذار کرده اما تنها ۳۹ درصد از آن ها (۳۱ میلیون شماره) در شبکه این اپراتور فعال هستند. این در حالیست که بر اساس نمودار بالا ۷۲ درصد از مشترکان همراه اول (۴۷ میلیون شماره) خطوطشان در حال حاضر دایر است.

رایتل نیز که حالا نزدیک به ۶ سال از زمان فعالیتش می گذرد، موفق به واگذاری بیش از ۶ میلیون شماره شده که از این میان تنها ۱ میلیون و ۹۰۰ هزار شماره در شبکه این اپراتور فعال هستند.

نکته جالب اما تمایل بیشتر کاربران به سیم کارت های اعتباری است. بر اساس گزارش وزارت ارتباطات ۹۹ درصد از شماره های واگذار شده ایرانسل اعتباری هستند و تنها ۱ درصد از آن ها دائمی محسوب می شوند. همراه اول اما تعداد شماره های دائمی بیشتری را دارد و ۲۸ درصد از خطوط آن به شکل دائمی هستند.

ضریب نفوذ

طبق آنچه که وزارت ارتباطات در گزارش خود آورده، بیشترین ضریب نفوذ با ۵۹ درصد متعلق به همراه اول است و پس از آن ایرانسل با ۳۹ درصد در رتبه بعدی قرار دارد.

مقایسه آمار سال ۹۵ با آنچه که در سال ۹۴ منتشر شد، نشان می دهد که نفوذ همراه اول ۶ درصد رشد و نفوذ ایرانسل نیز ۱ درصد رشد داشته است.

شایان ذکر است که پوشش جمعیتی کل کشور برای همراه اول عددی برابر با ۹۶.۵ درصد و برای ایرانسل ۸۵.۹ درصد است.

سهم بازار

سهم بازار اپراتور ها ایرانسل همراه اول رایتل

در نهایت گزارش وزارت ارتباطات نشان می دهد که در حال حاضر ۵۹ درصد از بازار در اختیار همراه اول و ۳۹ درصد در اختیار ایرانسل است و رایتل نیز تنها ۲ درصد از این بازار را در اختیار دارد.

حال باید منتظر نشست و دید که آیا حضور اپراتورهای مجازی (MVNO) می تواند بر روی رقابت جذاب بین اپراتورها تاثیر گذار باشد یا خیر.

شما در رابطه با این گزارش چه نظری دارید؟

مطالب مرتبط

همراه اول جزئیات تخفیف ها و جوایز طرح «محدوده 1000» را اعلام کرد

همراه اول از اجرای جشنواره جدیدی به نام «محدوده 1000» خبر می دهد که از ابتدای مرداد ماه آغاز شده و تا پایان مهر ادامه خواهد داشت.در این طرح، می توانید با شماره گیری کد #1*1000* بسته مکالمه یک ماهه ای را دریافت کنید که دقایق مشخصی از مکالمه درون شبکه را با قیمت 15... ادامه مطلب

مدیر عامل همراه اول: سرعت بالای توسعه عامل اختلالات در شبکه بوده است

شهریور ماه 93 وقتی اپراتور اول تلفن همراه موفق به دریافت مجوز اجرای شبکه نسل سوم و بالاتر از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گردید، اختلالات آنتن دهی و تماس در این اپراتور افزایش یافت.مشکلات شبکه همراه اول در فصل پاییز به اوج خود رسید و سامانه مشترکان این اپراتور به مدت 20 روز با... ادامه مطلب

همراه اول با یک برنامه راهبردی ۵ ساله به دنبال تحقق رویای دیجیتال است

همراه اول در نمایشگاه تلکام از یک برنامه راهبردی ۵ ساله رونمایی کرد؛ برنامه‌ای که به گفته مدیران اپراتور اول ماموریتی تحت عنوان «تحقق رویای دیجیتال» را برعهده دارد.همراه اول در مراسم رونمایی از طرح راهبردی‌اش گفت که مطالعات برای این برنامه ۵ ساله از سال ۹۵ آغاز شده اما در اواخر سال ۹۶ تدوین... ادامه مطلب

سرویس بسته اینترنت «چند کاربره» ایرانسل راه اندازی شد

یادتان هست دو ماه پیش در مطلبی ضمن اعلام سرویس های جدید چند ماهه اپراتور دوم از راه اندازی بسته های اینترنت ایرانسل با قابلیت استفاده چند نفر یا چند دستگاه به شما خبر دادیم.حالا ایرانسل پس از دو ماه از اعلام دیجیاتو این سرویس را راه اندازی کرده است و شما می توانید بسته... ادامه مطلب

بسته خوش آمد اینترنت، هدیه ای به مشترکین جدید همراه اول

با ورود سایر اپراتورها به کشورمان، همراه اول به عنوان نخستین سرویس دهنده شبکه های موبایلی، می کوشد تا با طرح های نوین و جذاب، توجه کاربران جوان را به خود جلب کند.با رونمایی از طرحی جدید، روابط عمومی همراه اول بیانیه خبری خود در راستای معرفی «بسته خوش آمد اینترنت» را برای دفتر دیجیاتو ارسال... ادامه مطلب

مدیر کل ارتباطات همراه اول: در مواجهه با سیل دو دسته اقدامات را دنبال کردیم

سال جدید با بارش‌های فراوانی شروع شد که مصائب آن در صدر اخبار کشور قرار گرفت و تمام مسئولان هر کدام در جایگاه خود تلاش کردند تا مشکلات هموطنان سیل زده را رفع کنند.برای مثال «محمدجواد آذری جهرمی» وزیر ارتباطات کشور، رفع اختلالات مخابراتی در مناطق سیل زده را دنبال و  اخبار جوی کشور و... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۲۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x