جعل اسناد برای پنهان ساختن رشوه نیز به اتهامات رئیس سامسونگ اضافه شد

جعل اسناد برای پنهان ساختن رشوه نیز به اتهامات رئیس سامسونگ اضافه شد

دادستان ویژه کره جنوبی، «جی وای. لی» رئیس سامسونگ را به جعل اسناد برای پنهان ساختن رشوه های چند میلیون دلاری متهم ساخت. این مبالغ به منظور تثبیت و تضمین جایگاه «لی» در مجموعه سامسونگ به «پارک گون-هه» رئیس جمهور این کشور و «چوی سون-سیل» دوست صمیمی او پرداخت شده است.

«پارک یونگ-سو» دادستان ویژه که مسئولیت رسیدگی به پرونده وارث امپراطوری ۲۳۸ میلیارد دلاری سامسونگ را بر عهده دارد، می گوید «لی» با اینکه می دانسته کمپانی متبوعش میلیون ها دلار به نهادهای تحت فرمان «چوی سون-سیل» پرداخته، درباره این موضوع اظهار بی اطلاعی کرده و در واقع شهادت دروغ داده است.

همچنین دروغگویی در رابطه با درخواست حمایت مالی از رئیس جمهور کره جنوبی نیز در بین اتهامات وارده به «لی جائه-یونگ» دیده می شود. در یکی از موارد کیفرخواست، عنوان شده که صندوق بازنشستگی کشوری کره جنوبی تحت نفوذ مقامات دولتی در سال ۲۰۱۵ به نفع ادغام دو واحد زیرمجموعه سامسونگ رأی داده، در حالی که این اقدام نزدیک به ۱۱۹ میلیون دلار زیان در پی داشته.

گفتنیست «لی» که هنوز هم تمام این اتهامات را تکذیب می کند، سومین نسل از ثروتمندترین خانواده کره جنوبی و وارث کل گروه تجاری عظیم سامسونگ به شمار می رود. دادگاه او روز پنجشنبه همین هفته و برای رسیدگی به مواردی همچون رشوه و اختلاس برگزار خواهد شد.

مقامات قضایی کره جنوبی می گویند کاملاً برای برگزاری این دادگاه و اجرای قانون آماده اند، دادگاهی که می تواند بزرگ ترین پرونده قرن لقب بگیرد و همه دنیا به نظاره آن خواهند نشست.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato