ارزش بیت کوین همچنان رو به افزایش است

ارزش بیت کوین همچنان رو به افزایش است

بیت کوین که یکی از قدیمی ترین ارزهای رمزپایه جهان به شمار می رود، به نقطه عطفی در تاریخ خود رسید و برای نخستین بار، ارزشی بیشتر از یک اونس طلا پیدا کرد. طبق اطلاعات «شاخص ارزش بیت کوین» از CoinDesk و همچنین پایگاه Coinbase، قیمت هر بیت کوین با عبور از رقم ۱۲۳۸.۱۱ دلار، از ارزش یک اونس طلا پیشی گرفت، ضمن اینکه همچنان روند صعودی خود را حفظ کرده است.

البته این دو را نمی توان مستقیماً با یکدیگر مقایسه نمود، چون طلا مستقیماً با بیت کوین معاوضه نمی شود و شاید این وضعیت موقتی باشد، اما به هر حال نمی توان روند رو به رشد این ارز دیجیتالی را طی سال های اخیر نادیده گرفت. در نمودارهای زیر به ترتیب روند قیمتی بیت کوین را در تمام مدت فعالیت، بازه یک ساله و بازه یک ماهه گذشته مشاهده می کنید:

نمودار کلی ارزش بیت کوین از آغاز تاکنون
نمودار ارزش بیت کوین در یک سال گذشته
نمودار ارزش بیت کوین در یک ماه گذشته

همان طور که می بینید، پس از کاهش قیمت قابل توجه در اواسط سال ۲۰۱۵ که ارزش هر بیت کوین به حدود ۲۰۰ دلار رسید، روند صعودی آن آغاز شده و هم اکنون (ساعت ۱۲:۰۰ دوشنبه به وقت تهران) به ۱۲۸۰.۴۹ دلار رسیده، و به عقیده کارشناسان اکنون بهترین زمان برای تبدیل این ارز دیجیتال به پول است، چون شاید چنین وضعیتی دیگر تکرار نشود.

گفتنیست دلایل مختلفی برای این افزایش قیمت ذکر شده که در میان آنها می توان به احتمال کسب مجوز رگولاتوری برای ایجاد «صندوق قابل معامله در بورس» (ETF) بیت کوین برای نخستین بار اشاره کرد.

ویجیاتو
نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato