ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

جنجال تقلب در نمایندگی فراری کالیفرنیا جهانی شد

یکی از کارمندان سابق بخش فروش نمایندگی فراری در پالم بیچ شکایتی را علیه کارفرمای خود تنظیم کرده که در آن اتهام دستکاری کیلومتر (میزان کارکرد) خودروها به این نمایندگی نسبت داده شده است. فرد ...

سعید علیپور
نوشته شده توسط سعید علیپور | ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۸:۴۵

یکی از کارمندان سابق بخش فروش نمایندگی فراری در پالم بیچ شکایتی را علیه کارفرمای خود تنظیم کرده که در آن اتهام دستکاری کیلومتر (میزان کارکرد) خودروها به این نمایندگی نسبت داده شده است.

فرد شاکی که روبرت روت نام دارد، 22 سال سابقه فروش خودروهای فراری را داشته و در سال 2015 توانسته محصولات مختلف این کمپانی ایتالیایی را به ارزش 2 میلیون دلار به فروش برساند.

روبرت از سال 2009 کار خود را در نمایندگی مورد نظر شروع کرد، اما به دلیل اختلافات موجود در سال 2016 از سمت خود برکنار شده است.

او که در حال حاضر 71 سال دارد، ادعا می کند این نمایندگی در سال 2015 کیلومتر یک دستگاه فراری لافراری را دستکاری کرده و با رقمی بسیار گران تر آن را به یکی از مشتریان به نام C. Stephen McMilian فروخته است.

اظهارات روبرت از سوی دیگر باعث شده تا مالک این لافراری نیز از وی شکایت کند؛ چرا که آقای مک میلیان اعتقاد دارد به روابط تجاری حسنه و اعتبار وی صدمه وارد شده است.

آنطور که نشریه دیلی میل اشاره می کند، دستکاری کیلومتر با استفاده از دستگاه تستر رسمی کمپانی فراری (Deis Tester) صورت گرفته؛ دستگاهی که ابزاری سازمانی برای ایجاد تغییرات الکترونیکی در خودروهای فراری محسوب می شود.

بد نیست بدانید تمامی عملیاتی که بوسیله این دستگاه بر روی مدل های مختلف فراری اعمال شوند، به کارخانه اصلی فراری ارسال شده و در دیتابیس مربوطه ذخیره سازی می شود.

با وجود این هنوز پای فراری به وسط کشیده نشده و این کمپانی ایتالیایی درباره اظهارات روبرت واکنشی از خود نشان نداده است.

روبرت همچنین ادعا می کند که به دلیل شکایت و رسوایی مطرح شده، مدیر این نمایندگی وی را اخراج کرده و همسر 32 ساله خود را جایگزین او کرده است. تاکنون نمایندگی فراری در پالم بیچ، در برابر مسائل پیش آمده سکوت اختیار کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (4 مورد)
 • Mohammad Reza
  Mohammad Reza | ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

  ایتالیا بعضا یه شباهت هایی به ایران داره.تو اتفاقاتی که براشون میفته،تو فسادهاشون،تا حدی حتی توی قیافه و بعضی از کارهای مردمشون.دلیلش رو نمی دونم اصلا نزدیکی فرهنگ نداریم عجیبه برام

  • M. Chapdast
   M. Chapdast | ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

   درسته کاملا موافقم
   از نظر ژنتیکی هم تست هایی که صورت گرفته ایرانان خیلی تشابه زیادی با مردم یونان و ایتالیا داره
   حالا علت این تشابه نمیدونم که ریشه اش به کجا میرسه شاید زمان مهاجرت اریایا به اروپا باشه.
   هرچی هست اخلاقیاتشون و حتی از نظر چهره هم خیلی شبیه هستیم.
   منتها اونا حداقل صدسال ازما جلوترن

   • IT informer
    IT informer | ۱۷ اسفند ۱۳۹۵

    در دوران باستان اریایی هایی که به دیوه اعتقاد داشتند و به وهومنه اعتقاد نداشتند از طریق نوار جنوبی کاسپین به اناتولی ویونان مهاجرت کردند.عده ای هم به شبه جزیره هندوستان رفتند

 • TeChNoLoGy
  TeChNoLoGy | ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

  از فراری انتظار بیشتری میرفت امیدوارم اشتباه باشه?

مطالب پیشنهادی