حملات هکرهای روسی به گروه های لیبرال آمریکایی با هدف اخاذی

حملات هکرهای روسی به گروه های لیبرال آمریکایی با هدف اخاذی

وبسایت بلومبرگ به نقل از FBI و منابع امنیتی خصوصی عنوان کرده است که در ماه های اخیر حداقل ۱۲ گروه پیشروی آمریکایی، هدف اخاذی قرار گرفته اند. گروه های مذکور توسط ایمیل های دزدیده شده یا داده های ابری و با یک تهدید ساده گرفتار هکرها شده اند: مبلغ درخواست شده را پرداخت کنید یا در غیر این صورت اطلاعات محرمانه یتان را در اختیار رسانه ها قرار خواهیم داد.

گفتنی است طبق گزارش منتشر شده توسط بلومبرگ، مبالغ درخواستی چیزی در حدود ۳۰,۰۰۰ تا ۱۵۰,۰۰۰ دلار قید شده است. در خبر مذکور تنها به نام دو گروه «مرکز ترقی آمریکایی» و «شرکای آرابلا» اشاره شده اما با این حال «مرکز ترقی آمریکایی» نیز دریافت تهدید مورد بحث را تکذیب کرده است. هنوز مشخص نیست که چه گروه های دیگری نیز ممکن است در معرض این تهدیدات قرار گرفته باشند.

لازم به ذکر است از آنجایی که هکرها تقاضای دریافت پول کرده اند بنابراین اخاذی ها معمولاً به عنوان جرم شناخته شده و کمتر به سازمان های اطلاعاتی مربوط می شوند. همچنین می بایست اشاره کرد که بر اساس منابع خبری، بسیاری از تکنیک های به کار رفته توسط هکرها با آنچه پیش از این توسط گروه «Cozy Bear» به کار گرفته می شد، یکسان بوده است. بد نیست بدانید که گروه یاد شده در گذشته تحت نظر سازمان های اطلاعاتی روسیه فعالیت داشته است.

ناگفته نماند پیشتر گروه های امنیت سایبری خصوصی نیز به موجی از حملات فیشینگ به سازمان های غیر دولتی و کانون های تفکر اشاره کرده بودند که مشخصاً در آن حملات نیز از روش ها و ابزارهای گروه «Cozy Bear» استفاده شده بود.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato