تعرفه پهنای باند ارتباطات داخلی 20 درصد ارزان شد

تعرفه پهنای باند ارتباطات داخلی 20 درصد ارزان شد

تعرفه پهنای باند ارتباطات داخلی 20 درصد ارزان شد

به دنبال اجرایی شدن طرح تفکیک ترافیک داخلی، معاون وزیر ارتباطات از کاهش ۲۰ درصدی تعرفه پهنای باند ارتباطات داخل کشور برای افزایش ترافیک داخلی در شبکه ملی اطلاعات خبر می دهد.

به گزارش مهر طبق مصوبه عصر دیروز کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و پیرو پیشنهاد شرکت زیرساخت و توافق با مخابرات، تصمیم گرفته شد برای کاهش هزینه تمام شده محتوای داخلی تعرفه سرویس انتقال برای سرویس دهندگان این خدمات ۲۰ درصد کاهش یابد.

به عبارت دیگر از این پس خرید پهنای باند از شرکت ارتباطات زیرساخت برای اپراتورهای اینترنتی و موبایل ها که ترافیک داخلی ارائه می دهند، کاهش می باید.

محمد جواد آذری جهرمی معتقد است وزارت قصد دارد با کاهش تدریجی نرخ پهنای باند داخلی، کاری کند که اپراتورها عملاً به خاطر ترافیک کشور از کاربران هزینه ای دریافت نکنند و تنها هزینه های متقاضی در قبال سرویس و حق اشتراک دریافت گردد.

وی با اشاره به این مسئله که وضعیت توسعه شبکه کشور از ابتدای مرداد تا بهمن ماه سال جاری نظارت و محاسبه شده است، اضافه می کند این پیشنهاد ۲۰ درصدی برای کاهش پهنای باند انتقال داخلی، طبق برآوردهای هزینه های این بازه زمانی صورت گرفته است.

به گفته جهرمی، مصوبه جدید کمیسیون تنظیم مقررات برای کاهش ۲۰ درصدی تعرفه پهنای باند ارتباطات داخلی از ابتدای فروردین سال ۹۶ قابل اجرا خواهد بود.

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل