معاون وزیر ارتباطات: نرخ هر گیگابایت اینترنت به 1400 تومان رسید

معاون وزیر ارتباطات: نرخ هر گیگابایت اینترنت به 1400 تومان رسید

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات می گوید نرخ موثر یک گیگابایت اینترنت بر مبنای تکنولوژی ADSL که در سال ۹۲ حدود ۳۶۰۰ تومان محاسبه می شد، امروز به ۱۴۰۰ تومان رسیده است.

به گزارش مهر، محمد جواد آذری جهرمی که این روزها بیشتر از دیگران در مقابل میکروفن رسانه ها قرار می گیرد، در جریان مراسمی اظهار کرده «با تلاش های صورت گرفته و ایجاد زیرساخت های ارتباطی لازم شاهد کاهش قیمت اینترنت هستیم».

وی با بیان اینکه حدود ۴ سال پیش نرخ اینترنت به ازای هر گیگابایت در تهران و شهرستان ها ۳۶۰۰ و ۳۵۰۰ تومان محاسبه می شد، هم اکنون این رقم به ترتیب تا ۱۴۰۰ تومان و ۹۰۵ تومان کاهش پیدا کرده است.

آذری جهرمی ضمن اشاره به تخفیف های ارائه شده برای پهنای باند اینترنت معتقد است قیمت سرویس های ADSL کاهش پیدا کرده و این رویه به نفع مشترکان نهایی و تولیدکنندگان محتوای داخلی است، اما همچنان جایگاه ایران در منطقه نیازمند اصلاح خواهد بود.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات و سرویس های بومی باعث ایجاد ۱۳۰ هزار شغل شده است مدعی است روند کاهش نرخ پهنای باند در اختیار اپراتورها و به دنبال آن هزینه های اینترنت مردم ادامه خواهد داشت.

نظرات ۵۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato