انتشار نتایج نخستین بنچمارک گلکسی اس 8 پلاس به همراه چیپست اگزینوس 8895

انتشار نتایج نخستین بنچمارک گلکسی اس 8 پلاس به همراه چیپست اگزینوس 8895

در خبری نه چندان غافلگیرکننده، نتیجه نخستین بنچمارک نسخه بین المللی موبایل گلکسی اس ۸ پلاس سامسونگ احتمالاً به لطف پایگاه داده Geekbench در فضای مجازی منتشر شده است. این نخستین بنچمارکی تلقی می شود که از چیپست اگزینوس ۸۸۹۵ سامسونگ به دست آمده و نتایج بسیار نوید بخش هستند.

پیش از هر چیز شاید بد نباشد که به مقایسه امتیاز بین دو مدل مختلف گلکسی اس ۸ پلاس بپردازیم؛ مدل متعلق به ایالات متحده با اسنپدراگون ۸۳۵ و مدل بین المللی مجهز به اگزینوس ۸۸۹۵. چیپست سامسونگ در دو تست تک هسته ای و چند هسته ای به ترتیب با امتیازات ۱۹۷۸ و ۶۳۷۵ اندکی بهتر از اسنپدراگون ۸۳۵ با امتیازات ۱۹۲۹ و ۶۰۸۴ ظاهر می شود. تفاوت میان عملکرد دو چیپست اندک است، اما چندان عجیب نیست و اگزینوس همواره توانسته از پس همتای کوالکامی خود برآید.

پس از این به سراغ مقایسه ای هیجان انگیز تر می رویم؛ مقایسه با چیپست قدیمی تر مورد استفاده در گلکسی اس ۷ اج. وقتی که نتایج افشا شده را با بنچمارک اس ۷ اج مقایسه می کنیم، اگزینوس ۸۸۹۵ به راحتی چیپست قدیمی تر ۸۸۹۰ را از میدان به در می کند، اما تنها در تست چند هسته ای. نتایج تست تک هسته ای بسیار متغیر است و ۸۸۹۰ در برخی حوزه ها بهتر از ۸۸۹۵ ظاهر می شود.

تفاوت در تست تک هسته ای بسیار ناچیز است اما اهمیتی فراوان در استفاده مداوم و روزانه از موبایل دارد. در واقع اپلیکیشن های اندرویدی غالباً از یک هسته استفاده می کنند و کم پیش می آید که یک اپلیکیشن نیازمند عملکرد چندین هسته باشد. با این همه لازم به اشاره است که مهندسان سامسونگ ظاهراً به سختی مشغول بهینه سازی و بهبود هرچه بیشتر حوزه هایی خاص مانند تشخیص چهره، تشخیص سخنان و پردازش HDR بوده اند که همگی محبوبیتی روز افزون میان کاربران می یابند.

مثل همیشه شاید بد نباشد که تا رونمایی رسمی دستگاه از سوی سامسونگ، به این اطلاعات با عینک تردید نگاه شود؛ چرا که در حال حاضر بنچمارک های فراوانی از موبایل های تقلبی اس ۸ در Geekbench به چشم می خورد اما این بنچمارک مربوط به اس ۸ پلاس به نظر واقعی رسیده و توسط منابع مختلف تایید شده است.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato