با افزایش دو برابری تنها در ۶ ماه، تعداد تبلیغ کنندگان در اینستاگرام به ۱ میلیون رسید

با افزایش دو برابری تنها در ۶ ماه، تعداد تبلیغ کنندگان در اینستاگرام به ۱ میلیون رسید

این روزها شبکه اجتماعی محتوا محور اینستاگرام به یکی از جذاب ترین بسترها برای تبلیغات بدل شده است. جدیدترین بررسی نشان می دهد که از ماه سپتامبر سال گذشته تا به امروز تعداد کمپانی هایی که اقدام به تبلیغ محصولات و خدمات خود در این پلتفرم  کرده اند دو برابر شده و تعداد کلی آنها از مرز یک میلیون حساب کاربری گذشته است.

حدود یک سال قبل رقم مذکور تنها در حدود ۲۰۰ هزار حساب فعال بود، اما سرمایه ارزشمند بازدید روزانه حدود ۴۰۰ میلیون نفری اینستاگرام، هر روز تعداد بیشتری از کسب و کارها را به این سمت می کشاند.

جیمز کوارلز (James Quarles) در مقام مدیر بخش تبلیغات در اینستاگرام با انتشار اطلاعات فوق اعلام کرده است که حدود ۸۰ درصد از جمعیت عظیم کاربران این شبکه اشتراک محتوا دست کم یکی از کسب و کارها را در فهرست دنبال شونده های خود دارند.

او معتقد است بسیاری از این افراد نه فقط به جهت مطلع شدن از آخرین اخبار منتشر شده،‌ بلکه به منظور ارتباط بهتر با کمپانی مورد علاقه خود و حتی برقراری ارتباط تجاری موثرتر به جمع دنبال کننده های حساب کاربری آن کمپانی می پیوندند.

همین مسئله به نوبه خود کسب و کارهای بیشتری را برای انجام فعالیت های تبلیغاتی در اینستاگرام تشویق می نماید و این چرخه در نهایت منجر به افزایش جمعیت کاربران فعال شبکه اجتماعی مذکور خواهد شد.

قرار است به زودی امکانی در اختیار حساب های کاربری تجاری اینستاگرام قرار بگیرد تا دنبال کنندگان بتوانند از طریق آن به راحتی قرار ملاقاتی را با مقامات کمپانی صاحب حساب تنظیم نمایند. این یعنی به زودی اینستاگرام تبدیل به پرتال دوم بسیاری از کسب و کارهای خُرد و کلان خواهد شد.

به طور قطع در آینده سایر شبکه های اجتماعی و حتی پیام رسان های آنلاین به فکر الگو گیری از اینستاگرام برای جذب درآمدهای حاصل از تبلیغات خواهند افتاد.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato