ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

با راه های جالب و خلاقانه برای بهبود کار گروهی در اداره آشنا شوید

یکی از عواملی که کسب و کارهای بسیار موفق را از عادی جدا می کند فرهنگ کارمندان و جو خوب محل کار است. جو خوب باعث می شود کارمندان از بودن در اداره خوشحال باشند ...

یکی از عواملی که کسب و کارهای بسیار موفق را از عادی جدا می کند فرهنگ کارمندان و جو خوب محل کار است. جو خوب باعث می شود کارمندان از بودن در اداره خوشحال باشند و بهره وری شان بالا برود. موفق ترین شرکت ها مانند گوگل و فیسبوک بخاطر فرهنگ کارمندان، خوش بینی و مشتری محوری شان محبوب اند.

پس مهم جایی نیست که شما کار می کنید بلکه این است که همکاران تان چه فرهنگی دارند و به چه میزان به کار گروهی پایبندند؟ عامل کلیدی موفقیت شرکت ها اعضای مثبت اندیش قوی ذهنی هستند که در قالب تیم با یکدیگر همکاری می کنند. حلقه ی آخر هر شرکتی مشتری هایش است که کار گروهی درست نه تنها بر این حلقه ی آخر اثر مثبتی می گذارد بلکه بر علاقمندی کارمندان به محیط می افزاید و در نهایت بیشترین سود حاصل، به شرکت می رسد.

تا زمانیکه این هماهنگی و همکاری میان کارمندان برقرار نشود هیچکس به ارزش ها و استانداردهای اخلاقی شرکت احترام نمی گذارد.

از اینجا می توان به اهمیت کار گروهی پی برد: باعث ایجاد تیمی یکرنگ و متمدن می شود که این هماهنگی در راستای رسیدن به اهداف عالی شرکت است. در زیر چند راه خلاقانه برای ایجاد یکرنگی میان اعضای گروه آورده شده است:

  • ماهانه همه را به اتاق فکر دعوت کنید

ایده ی هر کارمند حتی آن کسی که در موقعیت های پایین مشغول است می تواند با ارزش باشد. از این رو همه را به اتاق فکر دعوت کنید. همه ی کارمندان چه بالا رتبه چه پایین رتبه باید ماهی یکبار باید در مورد پروژه های شرکت یا مراسمات سالیانه ی آن نظر دهند. با این کار هم صدای همه ی کارمندان شنیده هم ایده های مفیدی به کار اضافه می شود.

نیز به همه نشان داده می شود که نظراتشان برای شرکت ارزشمند است و علاقه ی آنها به کار افزایش می یابد. از همه ی حاضرین بخواهید که ایده های گفته شده را بر روی کاغذی بنویسند تا همیشه برای بهتر کردن آن فکر کرده و به آن رجوع کنند.

  • قدردانی کنید

همه بعد از نظر دادن منتظر تاییدیه یا نظر مدیر می باشند و متاسفانه اکثر شرکت ها این کار را ندانسته فراموش می کنند. برای قدردانی کردن لازم نیست مبالغ هنگفتی را خرج کنید بلکه یک تابلوی اعلاناتی که پیشرفت آنها را نشان دهد و یا گذاشتن عکسی از کارهای انجام شده کافی است. نیز می توان از کار یا ایده ی کارمندی که به شما سود رسانده طی پیامی تشکر کرده و آن را روی تابلو چسباند تا همه ببینند.

برای مثال می توانید از جملات زیر استفاده کنید

«به تام برای پشتکار و مقاومت زیادش تبریک می گوییم که توانست بعد از هفته ها تلاش بی وقفه معامله ای را به سود همه انجام دهد. کارت عالی بود تام.»

یا

«جوزف از اینکه این ماه هر روز سر وقت در کار حاضر شدی و اصلا غیبت نداشتی ممنونیم. به کارت ادامه بده»

  • جایزه قرار دهید

غذای مجانی جایزه ای است که هر کارمندی را خوشحال می کند. بسته به کارکرد کارمندان به طور هفتگی یا ماهانه جایزه ای را قرار دهید تا همیشه با انگیزه به کار ادامه دهند. یا اینکه می توانید یک روز مرخصی با حقوق یا هزینه ی کمک سفر به کارمند برنده بدهید. البته همه ی این جایزه ها بستگی به بودجه ی شرکت دارد.

  • مسابقات دوستانه برقرار کنید

ماهیت معامله رقابت انگیز است. زمانی که افراد یک گروه یا بهتر از آن افراد یک تیم را طی مسابقه ای در مقابل تیم دیگر قرار می دهید، فرصت تجربه ی کار کردن در اضطرار را برای آنها فراهم می کنید. با اینکه این کار مانند یک مانور است اما همه به چشم مسابقه ای به آن می نگرند که تنها با کار گروهی می توانند برنده ی آن شوند.

بازی های درون اداره ای که رویکرد کار-محوری داشته باشند هم باعث می شوند افراد تیم با یکدیگر رابطه ی صمیمانه برقرار کنند هم آنها را برای قرار گرفتن در محیط های پرفشار آماده می کند. نیز برای تشویق بیشتر می توانید پیشرفت افراد و تیم ها را در جدولی روی تابلوی اعلانات بچسبانید تا جلو چشم همه باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی