ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

سخنرانی منتخب تد؛ کیلب بارلو: گسترش جرایم سایبری و راهکار مقابله با آنها

در سال گذشته بازار جرائم سایبری و کامپیوتری به ارزش فوق العاده 450 میلیارد دلار رسیده، رقمی که از تولید ناخالص ملی 160 کشور جهان بالاتر است. تبهکاران اینترنتی با استفاده از فضای مجازی و ...

حمید مقدسی
نوشته شده توسط حمید مقدسی | ۵ فروردین ۱۳۹۶ | ۲۰:۰۰

در سال گذشته بازار جرائم سایبری و کامپیوتری به ارزش فوق العاده 450 میلیارد دلار رسیده، رقمی که از تولید ناخالص ملی 160 کشور جهان بالاتر است. تبهکاران اینترنتی با استفاده از فضای مجازی و به ویژه «دارک وب» بازار گسترده ای را برای انواع و اقسام محصولات و خدمات غیرقانونی به راه انداخته اند و هر روز، سازمان یافته تر از قبل می شوند.

«کیلب بارلو» (Caleb Barlow) معاون بخش امنیت IBM یکی از بزرگ ترین عملیات اطلاعاتی-امنیتی جهان را مدیریت می کند. او و تیمش به حفاظت از اطلاعات هزاران مشتری در صدها کشور جهان مشغولند. این تیم سابقه پردازش بیش از 35 میلیارد رخداد امنیتی را فقط در طول یک روز کاری در مراکز مختلف عملیاتی خود دارد.

«بارلو» در این ویدیو به این موضوع می پردازد که جرایم رایانه ای و سایبری، واقعاً از کجا سرچشمه می گیرند؟ آیا حملات به صورت پراکنده و متفرقه انجام می شوند یا سازمان یافته هستند؟ صحبت های او در مورد نحوه عملکرد سازمان های تبهکاری اینترنتی واقعاً جالب و البته نگران کننده است، اما «بارلو» و همکارانش روشی را پیشنهاد کرده اند که با تغییر «وضعیت اقتصادی جوامع غیرقانونی سایبری» می تواند به مرور این مسئله را رفع نماید.

TED
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی