پاسخ هکرها به ادعای اپل؛ اثبات معتبر بودن اکانت های iCloud هک شده

پاسخ هکرها به ادعای اپل؛ اثبات معتبر بودن اکانت های iCloud هک شده

همانطور که پیشتر در دیجیاتو خواندید اپل در روز پنج شنبه عنوان کرد که سرورهای آنها هک نشده و ادعای هکرها مبنی بر دسترسی به چند صد میلیون حساب کاربری صحت ندارد. با وجود آنکه طبق ادعای اپل رخنه ای امنیتی در سیستم های آنها ثبت نشده و داده های کاربران در امنیت کامل به سر می برند اما «خانواده مجرمین ترکیه» (Turkish Crime Family) به کوپرتینویی ها تا ۱۸ فروردین مهلت داده تا مبلغ ۱۵۰ هزار دلار درخواست شده را پرداخت کنند.

حال گزارش های جدید منتشر شده نشان می دهند «خانواده مجرمین ترکیه» ۵۴ نمونه از حساب های کاربری را در اختیار وبسایت ZDNet قرار داده اند که طبق بررسی به عمل آمده توسط آنها، اکانت ها معتبر بوده اند.

منابع خبری حکایت می کنند که ZDNet در تماس با کاربران متوجه شده است که تمامی آنها ساکن کشور انگلستان بوده و تنها ۱۰ عدد از آنها هنوز در حال استفاده از اکانت خود هستند. همچنین اشخاص مورد اشاره تحت پوشش شبکه های مخابراتی مختلفی بوده و دیوایس های متفاوتی از آیفون، آیپد و مک بوک را در اختیار داشته اند.

اطلاعات یاد شده نشان می دهند که داده های مورد بحث از یک اپراتور مخابراتی یکسان و یا یک سری از محصولات خاص نشئت نگرفته و همین عامل سبب پیچیده تر شدن اوضاع می شود.

لازم به ذکر است اکثر کاربران اذعان داشته اند که از رمز عبور یکسانی برای مدت زمان ۴ تا ۵ سال در سرویس iCloud استفاده کرده اند و همچنین از نام کاربری و پسوورد مشابهی نیز برای ورود به دیگر سایت ها بهره برده اند اما ناگفته نماند سه نفر نیز ادعا کرده اند که ایمیل iCloud و رمز عبور آن تنها مختص به سرویس iCloud آنها بوده است که همین عامل ادعای اپل مبنی بر عدم نفوذ هکرها به سرورهایشان را به چالش می کشد.

با همه این تفاسیر به نظر می رسد که تهدید صورت گرفته از طرف «خانواده مجرمین ترکیه» بی پایه و اساس نبوده و همه کاربران می بایست در اولین فرصت رمز عبور اکانت های خود را تغییر دهند.

ویجیاتو

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato