اپل از اتهام نقض پتنت کمپانی چینی تبرئه شد

اپل از اتهام نقض پتنت کمپانی چینی تبرئه شد

اوایل تابستان سال گذشته بود که یک شرکت چینی به نام Shenzhen Baili مدعی شد موبایل های آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس با تقلیدی مستقیم از یک تلفن همراه چینی به نام ۱۰۰C طراحی شده اند و به این ترتیب کوپرتینویی ها را به دردسر انداختند.

به دنبال این ماجرا درخواست شرکت آسیایی مورد موافقت مسئولان کشور چین قرار گرفت و روی کاغذ فروش آیفون ۶ و ۶ پلاس ممنوع شد؛ هرچند که این رویه به سبب کشمکش های قضایی پدید آمده و انتشار بیانیه های مختلف تقریباً هرگز عملیاتی نشد.

حالا بعد از گذشت حدود ۱۰ ماه از این ماجرا، یکی از دادگاه های کشور چین رسماً کمپانی اپل را از نقض پتنت مورد بحث تبرئه کرده و آن را به تایید مسئولان نیز رسانده است؛ با این تفسیر که موبایل ۱۰۰C مدت ها است تولید نمی شود و هیچ اثبات دقیقی مبنی بر این قضیه وجود ندارد.

به علاوه جستجوی دقیق تر وال استریت ژورنال نشان داده که تلفن همراه چینی Baili واقعاً هم شباهت چندانی با آیفون ۶ و ۶ پلاس نداشته و این صرفاً دست اندازی کمپانی شاکی برای رسیدن به نان و نوایی بوده است.

گفتنی است در حال حاضر کشور چین یکی از بزرگترین بازارهای مصرفی کمپانی اپل در جهان محسوب می شود و ماجراهای فوق هیچ تاثیری در فروش محصولات این شرکت نداشته اند؛ چراکه گزینه های دیگری مانند ۶s و بعد از مدتی ۷ نیز وجود داشته است.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato