هزاران بازخورد و نظر جعلی، امتیاز واتس اپ در گوگل پلی را بالا برده اند

این طور که پیدا است گویا واتس اپ طی هفته های اخیر از حجم گسترده ای از نظرات و امتیازدهی های کذب و دروغین برای افزایش امتیاز اپلیکیشن پیام رسانش استفاده کرده است.

بررسی و گزارش گروه آماری Appannie توسط وب سایت خبری The Next Web نشان می دهد امتیاز اپلیکیشن واتس اپ در بازه زمانی 22 ژانویه الی 21 مارس به طور متوسط 3.4 بوده است. اما تا پایان 24 مارس (یعنی تنها سه روز) به صورت ناگهانی به 4.4 رسیده است.

این اتفاق به گونه ای رخ داده که در ساعات گذشته هزاران نظر و بازخورد از سوی کاربران اعمال شده که به واتس اپ 5 ستاره اعطا کرده اند؛ اما نکته جالب توجه جایی است که اکثر این نظرات جدید در رابطه با کیفیت و جذابیت بازی های موبایلی سخن گفته اند! در حالتی که اپلیکیشن واتس اپ به هیچ وجه از چنین پلتفرمی برخوردار نبوده و این بازخوردها را می توان صرفاً به نرم افزار تلگرام نسبت داد.

بدیهی است که کمپانی بزرگی مانند فیسبوک برای ارتقای نمره اپلیکیشنش دست به دامان ارسال بازخوردهای جعلی نمی شود و اگر هم بشود با دقت خیلی بیشتر و ریزبینانه تری انجام می دهد.

به همین سبب مدیران واتس اپ در واکنشی فوری نسبت به این گزارش اعلام کرده اند که این اتفاق هرگز به صورت عمدی رخ نداده و احتمالاً باگی نرم افزاری از سوی گوگل پلی مسئله مورد بحث را پدید آورده است.

ولی در هر صورت وضعیت پیش آمده برای امتیاز اپلیکیشن واتس اپ در گوگل پلی اتفاقی نادر و بحث برانگیز است و می بایست فعلاً منتظر واکنش گوگل و یا رفع مسئله ماند.

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟