ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

کمپانی اینتل گروهی تخصصی برای توسعه هوش مصنوعی راه اندازی کرد

اینتل گروه مجتمع جدیدی برای تکنولوژی های هوش مصنوعی راه اندازی کرده و مدیریت آن را نیز به دست «ناوین رائو» مدیرعامل سابق شرکت «نروانا» که چندی پیش توسط همین کمپانی خریداری شد سپرده است. این ...

حسین آدینه
نوشته شده توسط حسین آدینه | ۷ فروردین ۱۳۹۶ | ۰۸:۳۰

اینتل گروه مجتمع جدیدی برای تکنولوژی های هوش مصنوعی راه اندازی کرده و مدیریت آن را نیز به دست «ناوین رائو» مدیرعامل سابق شرکت «نروانا» که چندی پیش توسط همین کمپانی خریداری شد سپرده است.

این غول تولیدکننده چیپست های کامپیوتری طی سال های اخیر تلاش داشته سرمایه گذاری های بیشتری در زمینه اینترنت اشیا، یادگیری ماشینی و حتی اتومبیل های خودران داشته باشد و حالا در نظر دارد پایگاه داده ای تشکیل دهد تا با پشتوانه ای غنی از اینتنرت اشیا پردازنده هایش را تامین نماید.

رائو طی بلاگی رسمی چگونگی کارکرد گروه محصولات هوش مصنوعی در کنار سایر اجزا و تجارت های مختلف را تشریح کرده است.

برنامه اصلی این گروه کاهش هزینه های توسعه هوش مصنوعی و وضع استانداردهایی معین برای بهره مندی از یادگیری ماشینی در ابزار مختلف و به خصوص چیپست های مجتمع است. رائو مدعی است این گروه مهندسی، آزمایشگاه ها، نرم افزار و سخت افزار را به صورت یکپارچه و تعاملی با یکدیگر همراه می سازد.

در همین حین آزمایشگاهی تخصصی برای هوش مصنوعی نیز راه اندازی می شود و مدیریت آن نیز به دست «پاتریک مورهد» مسئول واحد استراتژی و توسعه آن خواهد بود که در واقع از تجهیزات سیستم های نروانا بهره مند می شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی