ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل تحسین شده ترین کمپانی دنیا
تکنولوژی

عینک واقعیت افزوده اپل حداقل یک سال دیگر راهی بازار می شود

در عصری که بسیاری از کمپانی های مطرح در حوزه فناوری در حال توسعه و یا عرضه گجت های مبتنی بر واقعیت افزوده و یا واقعیت مجازی هستند، نام شرکتی بزرگ نظیر اپل خالی است. ...

حسام الدین جعفری
نوشته شده توسط حسام الدین جعفری | ۸ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۱:۱۵

در عصری که بسیاری از کمپانی های مطرح در حوزه فناوری در حال توسعه و یا عرضه گجت های مبتنی بر واقعیت افزوده و یا واقعیت مجازی هستند، نام شرکتی بزرگ نظیر اپل خالی است. اما با توجه به گزارش منتشر شده در Financial Times به نظر می رسد که عینک واقعیت افزوده اپل ممکن است یک سال دیگر و یا حتی دیرتر پا به دنیای تکنولوژی گذارد.

گفتنی است طبق مقاله ای که نشریه مذکور به انتشار رسانده، اهالی کوپرتینو بیش از یک سال است که روی توسعه عینک واقعیت افزوده خود فعالیت می کنند اما به نظر می رسد که اکنون بهترین زمان برای عرضه این چنین محصولی از طرف اپل بوده زیرا بر اساس شایعات، آیفون 8 که مدل برگزیده به مناسبت دهمین سالگرد تولید آیفون است، قابلیت های بسیار زیادی در زمینه AR خواهد داشت.

لازم به ذکر است پیشتر «رابرت اسکابل» به نقل از یکی از کارمندان «کارل زایس» عنوان کرده بود که این کمپانی در پروژه توسعه عینک واقعیت افزوده اپل همکاری می کند. پیش از آن نیز بلومبرگ در طی گزارشی اعلام کرد که اهالی کوپرتینو سفارش قطعات برای تولید نسخه آزمایشی عینک مبتنی بر AR را آغاز کرده اند.

ناگفته نماند طبق پیش بینی های انجام گرفته گجت مذکور قرار است همانند اپل واچ با آیفون جفت شود اما به نظر نمی رسد که تا پیش از سال 2018 آماده ورود به بازار رقابت شود. حال سؤالی که در ذهن به وجود می آید این است که آیا اپل می تواند شانس بهتری نسبت به گوگل و گجت گوگل گلس داشته باشد؟

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی