انتشار تصویری از راهنمای دستیار صوتی بیکسبی در گلکسی اس 8

یکی از حساب های توییتری افشا کننده، اطلاعات تازه ای را در خصوص دستیار صوتی جدید سامسونگ موسوم به «بیکسبی» (Bixby) منتشر کرده است.

این اطلاعات شامل تصویری از صفحه راهنمای این سرویس در موبایل کهکشانی جدید سامسونگ است که آن را به عنوان یک «دستیار صوتی هوشمند» معرفی می کند. دستیاری که به واسطه آن استفاده از موبایلتان دلپذیرتر خواهد شد.

این راهنما وجود دکمه فیزیکی اختصاصی برای فعالسازی بیکسبی را تایید می کند، گرچه به زبان آوردن نام بیکسبی هم آن را فعال می نماید. اعلام آمادگی دریافت دستورات نیز همانند رقبای اپلی و گوگلی آن خواهد بود.

امکان صدور فرمان یا مطرح نمودن سوال به دو روش صوتی و نوشتن متن وجود دارد و دستیار صوتی هوشمند سامسونگ نیز پاسخ را به دو روش مورد اشاره ارائه خواهد داد. ضمن این که امکان اجرای اپلیکیشن ها نیز از این طریق وجود دارد.

ویژگی جالب دیگر بیکسبی قابلیت جستجوی تصویری آن است. در این حالت می توانید از تصاویر برای کمک به جستجوی محتوای مورد نظر خود بهره ببرید. کافیست تا این گزینه را روی گلکسی اس 8 خود فعال نمایید تا دوربین اصلی دستگاه روشن شده و آماده ثبت تصویر شود.

به عنوان مثال می توانید با استفاده از تصویر یک محصول، از راه های تهیه آنلاین آن یا نزدیک ترین فروشگاه فیزیکی دارنده آن مطلع شوید. این همان قابلیتی است که پیش از این آمازون تحت عنوان «Firefly» در موبایل های Fire خود ارائه داده بود.

طبیعتاً دستیار صوتی هوشمند سامسونگ برای کار نیاز به اتصال اینترنت از طریق وای فای یا شبکه سلولار دارد. ضمن این که کاربر می بایست حساب کاربری سامسونگ خود را نیز از قبل فعال کرده باشد. علاوه بر این ها، برخی قابلیت های کلیدی بیکسبی در برخی کشورها در دسترس نخواهد بود و زبان های تحت پوشش آن نیز کاملاً محدود است.

سرور ابری

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟