برخی مدل های گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس از سنسور دوربین سونی بهره می گیرند

برخی مدل های گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس از سنسور دوربین سونی بهره می گیرند

احتمالاً به یاد دارید که مدتی پیش، برخی افشاگران چینی خبر از عرضه موبایل گلکسی اس ۸ به همراه سنسور دوربینی توسعه یافته از سوی سونی، تحت عنوان IMX333 دادند. در آن زمان این خبر اندکی دور از ذهن به نظر می رسید؛ چرا که چنین سنسوری در میان محصولات سونی به چشم نمی خورد و البته گفته می شد که دوربین پرچمدار تازه سامسونگ تفاوتی با گلکسی اس ۷ و اس ۷ اج ندارد.

با این همه، دوربین ۱۲ مگاپیکسلی گلکسی اس ۷ و اس ۷ اج، از دو سنسور مختلف بسته به مدل دستگاه بهره می برد؛ قطعه S5K2L1 ISOCELL خود سامسونگ یا قطعه ای دیگر از سونی به نام IMX260.

حالا با نگاهی به اطلاعات مندرج در موبایل گلکسی اس ۸، سامسونگ در پرچمدار امسال هم از دو سنسور مختلف برای دوربین اصلی -با توجه به مدل دستگاه- استفاده کرده که یکی از آنها به خود کمپانی کره ای تعلق دارد و دیگری توسط سونی ساخته شده و با همان نام IMX333 شناخته می شود. علاوه بر این، دوربین جلوی ۸ مگاپیکسلی هم از دو سنسور متفاوت بهره می برد که یکی از آنها IMX320 نام گرفته است.

این موضوع چندان تعجب برانگیز نیست، زیرا سونی به عنوان بزرگترین تولیدکننده سنسور دوربین موبایل، معمولاً سفارش های خاصی از کمپانی های بزرگی مانند اپل و سامسونگ می پذیرد و سپس آن مشتریان، خود به شخصی سازی لنزها و پردازش تصویر می پردازند تا تجربه کاربری منحصر به فردی برای خریداران موبایل هایشان به ارمغان آورند. به همین جهت، بهبود عکس برداری در شرایط کم نور و قابلیت از بین بردن بلور، ممکن است در نتیجه تغییرات به وجود آمده از سوی سامسونگ به همراه چند الگوریتم نرم افزاری تازه باشد.

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato