سرمایه گذاری 9 میلیارد دلاری سامسونگ روی افزایش تولیدات پنل های OLED

بنابر گزارش های تازه، سامسونگ دیسپلی، کمپانی تولیدکننده پنل های نمایشگر زیرمجموعه سامسونگ، شروع به گسترش تاسیسات تولید پنل های OLED خود کرده است. رسانه کره ای The Investor می گوید که سامسونگ تا پایان سال جاری میلادی، سرمایه ای ۹ میلیارد دلاری را به سامسونگ دیسپلی تزریق خواهد کرد تا تولیدات نمایشگرهای OLED را افزایش دهد.

به زعم منابع این خبرگزاری، سامسونگ دیسپلی به عقد قراردادهایی با چند تولیدکننده تجهیزات پرداخته که سبب می شود این کمپانی بتواند خطوط تولید پنل های OLED را جایگزین خطوط تولید فعلی پنل های LCD کند.

حدود ۲.۷ میلیارد دلار از این سرمایه، صرف تولید ۳۰ هزار واحد از نسل ششم پنل های OLED در هر ماه، طی سه ماهه پایانی سال جاری میلادی خواهد شد. از طرف دیگر، ۲.۷ الی ۳.۵ میلیارد دیگر به گسترش تاسیسات سامسونگ دیسپلی و رساندن ظرفیت تولید ماهانه از ۳۰ هزار الی ۴۵ هزار فعلی، به ۱۲۰ هزار پنل OLED در ماه اختصاص می یابد.

گفتنی است که سامسونگ تا به امروز، ۹۵ درصد از سهم نمایشگرهای OLED موبایل بازار را در اختیار دارد و به نظر می رسد که نمی خواهد حتی اندکی از این سهم را از دست بدهد. در شایعات آمده که سامسونگ تامین کننده انحصاری پنل های آیفون ۸ اپل بوده و از همین تکنولوژی در ۷۰ درصد از موبایل های خود نیز بهره می برد. بنابراین، تقاضا برای پنل های OLED بسیار بالا است و باید در آینده نزدیک منتظر جایگزینی پنل های OLED به جای پنل های LCD بود.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟