اپل و سفارش 70 میلیون قطعه نمایشگر OLED انعطاف پذیر به سامسونگ

اپل و سفارش 70 میلیون قطعه نمایشگر OLED انعطاف پذیر به سامسونگ

منابع خبری موثق از آسیا خبر می دهند اپل ۷۰ میلیون قطعه نمایشگر OLED انعطاف پذیر را به «سامسونگ دیسپلی» سفارش داده، رقمی که از انتظار فروش فوق العاده موبایل برتر این کمپانی در سال جاری یعنی «آیفون ۸» حکایت دارد.

فردی آگاه از روند طراحی آیفون و حاضر در زنجیره تأمین اپل، رقم سفارش فوق را فاش ساخته که با برآورد مدیر ارشد مؤسسه تحقیقاتی IHS Markit نیز مطابقت دارد. امسال، نخستین بار است که اپل از نمایشگرهای OLED برای آیفون استفاده می کند و انتظارات در مورد این اسمارت فون بسیار بالا رفته.

در سال جاری، سامسونگ به عنوان تنها تأمین کننده پنل های OLED برای اپل ایفای نقش می کند و البته تنها مدل برتر آیفون ۸ به این نوع نمایشگر مجهز می گردد؛ دو مدل آیفون دیگر در سال جاری یعنی ۷s و ۷s پلاس از پنل های ۴.۷ و ۵.۵ اینچی ال سی دی بهره مند خواهند شد.

اپل از نمایشگر ۵.۲ اینچی برای ساخت آیفون ۸ استفاده می کند و با توجه به قابلیت های برجسته این موبایل، کارشناسان قیمتی فراتر از ۱۰۰۰ دلار را برای آن پیش بینی می کنند. تحلیلگران بازار می گویند اپل در سال جاری بیش از ۵۵ میلیون آیفون ۸ به فروش خواهد رساند که موفقیت بی نظیری برای آنها محسوب می شود.

تمامی آیفون های امسال به شارژ وایرلس مجهز می شوند

منبع فوق می گوید تمامی سه مدل آیفون سال ۲۰۱۷ به فناوری شارژ وایرلس تجهیز گشته و گواهی استاندارد ضد آب و گرد و غبار نیز خواهند داشت. همچنین حسگر سه بعدی ویژه ای در آیفون ۸ تعبیه می شود که توانایی تشخیص چهره را به ارمغان آورده و دیگر خبری از دکمه فیزیکی هوم نیز نخواهد بود.

گفتنیست طبق قرارداد اپل با سامسونگ دیسپلی در صورتی که فروش آیفون ۸ از حد انتظارات فراتر برود، سامسونگ آمادگی تأمین حداکثر ۹۵ میلیون قطعه پنل OLED را برای اهالی کوپرتینو خواهد داشت.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato