ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ویجیاتو - بازی

100 نکته جالب در Zelda: Breath of the Wild که هوش از سرتان خواهند پراند [قسمت اول]

The Legend of Zelda: Breath of the Wild در زمینه طراحی دنیا و دقت به جزئیات، بی شک شاهکار است. دنیای وسیع و با شکوه Breath of the Wild، قوانین ساده خودش را دارد. اما ...

پوریا دانشور
نوشته شده توسط پوریا دانشور | ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۲۳:۳۰

The Legend of Zelda: Breath of the Wild در زمینه طراحی دنیا و دقت به جزئیات، بی شک شاهکار است. دنیای وسیع و با شکوه Breath of the Wild، قوانین ساده خودش را دارد. اما بازیکنان می توانند با استقاده از گیم پلی فیزیک محور این بازی و به کار بردن خلاقیت شان، از این قوانین به بهترین شکل ممکن بهره ببرند.

سازدگان این بازی به ریز ترین جزئیات هم توجه کرده اند. در بازی چیز هایی خواهید دید که هوش از سرتان خواهد پراند و باور نمی کنید که سازندگان به این مسائل و نکته های ریز دقت کرده باشند. Breath of the Wild پر از لحظه های فوق العاده جذاب و منحصر به فرد است، لحظه هایی که باعث می شوند جذابیت این بازی دو چندان شود.

در این مقاله 100 نکته کوچک اما متحیر کننده را جمع آوری کرده ایم که باعث شده اند تجربه Breath of the Wild بسیار شیرین، سرگرم کننده و جذاب باشد. بسیاری از این نکات را بازیکنان با به کار بردن هوش و خلاقیت شان پیدا کرده اند و آن ها را در کامیونیتی ها و فروم های مختلف به اشتراک گذاشته اند.

1. در Breath of the Wild سلاح ها به مرور کهنه شده و از بین می روند. اما مکانیزم جالبی برای تعویض سلاح های فرسوده در نظر گرفته شده! اگر که سلاح های فرسوده و زنگ زده را، یعنی سلاح هایی که پسوند Rusted دارند، به سمت Octoroks ها پرت کنید، Octoroks ها آن ها را می بلعند و سلاحی جدید به سمت تان پرت می کنند!

2. واقعیت این است که لینک هم همانند ما به سرمای بیش از حد حساس است. برخی از محیط های بازی بیش از حد سرد هستند و لینک باید با پوشیدن لباس های مقاوم در برابر سرما از خود محافظت کند. اما می دانید که می تونید با روشن کردن مشعل و یا آتیش زدن چوب خودتان را گرم کنید؟ بدون این که نیازی به پوشیدن لباس باشد؟

3. بحث سرما و دما بود، جالب است که بدانید در صحرا، دما در ناحیه هایی که روی شان سایه افتاده کمتر از بقیه منطقه ها است!

4. در زلدا قادر هستید که حیوان ها را شکار کنید تا گوشت خام شان را به دست بیارید. اما این گوشت ممکن است که همیشه هم خام نباشد! سعی کنید در ناحیه های خیلی گرم و یا خیلی سرد شکار کنید! ممکن است که در منطقه های سوزناک گوشت پخته به دست بیارید! در ناحیه های سرد تر هم گوشت یخ زده نصیب تان می شود.

5. اگه که به هر شیوه ای، مثل استفاده از Cryonis باقی مانده گاردین ها را از سر راه بردارید و تکان شان بدید، ممکن است که زیر آن ها آیتم های باستانی و خیلی خوبی پیدا کنید.

6. جزئیات بسیار دیگری هم وجود دارند که شما را به آیتم می رسانند. برای مثال اگر در مزارع و اصطبل ها با سگ ها دوست شوید، این حیوانات دوست داشتنی ممکن است که به صندوق های گنج راهنمایی تان کنند.

7. می دانید که می توانید به اسب تان غذا دهید؟ یا می دانید که اسب تان به غذا ها واکنش نشان می دهد؟ مثلا اگر به او Endura Carrot بخورایند، پس از سوار شدن روی اسب تان خواهید دید که می توانید مدت طولانی تری را با سرعت زیاد حرکت کنید. البته این غذا روی برخی از اسب های خاص، اثری ندارد.

8. اسب تنها حیوانی نیست که لینک می تواند سوارش شود. شما حتی می توانید پشت گوزن ها و گوزن های شمالی هم بنشینید. جالب تر این است لینک می تواند از خرس های وحشی هم سواری بگیرد.

9. البته همه موجودات به لینک روی خوش نشان نمی دهند. مثلا شاید که شما بتوانید خودتان را به هر نحوی شده به پشت یک Lynel برسانید، اما این موجود سناتور مانند خیلی سریع شما را به پایین پرتاب خواهد کرد و بعد هم با شما درگیر خواهند شد.

10. دلتان می خواهد که تجسم گر مرگ باشید و سوار بر اسبی اسکلتی بر دل دشمنان تان لرزه بیاندازید؟! خب واقعیت این است که این کار را هم می توانید بکنید. برخی از دشمنان شما در طول شب سوار بر اسب های اسکلتی به شما هجوم میاورند. کلک سواره های این اسب ها را بکنید، آن وقت می توانید با خیال راحت این اسب های اسکلتی را تصاحب کنید.

11. حالا فرض کنید که مالک یکی از این اسب های اسکلتی شده اید و می خواهید که وی را به اصطبل ببرید. انتظار که ندارید مالک اصطبل از حضور یک اسب مرده خوشحال شود؟ واقعیت این است که صاحب اصطبل هم از ترس خواهد لرزید و به شما اجازه نخواهد داد که این اسب اسکلتی را به اصططبلش ببرید.

12. از حق نگذریم لینک هیکل خوبی دارد! اگر که وی لباسی بر تن نداشته باشد، وی در هنگام بی کاری [مانند همه مان] انیمیشن متفاوتی را اجرا خواهد کرد و عضلاتش را به نمایش می گذارد.

13. هر یک از دشمنان شما بر سلاح خاصی مسلط هستند. مثلا Lazifo ها می توانند به خوبی از بومرنگ ها بهره ببرند. حالا شما اگر از سلاح تخصصی این ها بر ضد شان استفاده کنید چه پیش می آید؟ یک بومرنگ به سمت Lazifo پرت کنید، خواهید دید که این موجودات سوسمار مانند بومرنگ تان را روی هوا می قاپند و به سمت شما پرت می کنند.

14. اگر به Death Mountain بروید و گوشی خامی را روی زمین داغ آن جا بیاندازید، خواهید دید که گوشت خام به استیک تبدیل می شود! معلوم نیست که خود لینک چطور می تواند آن گرمای سوزان را تحمل کند.

15. برای شکستن بلوک های یخی که باس ها به سمت تان پرتاب می کنند، لازم نیست که تیر های کمان تان را به هدر بدهید. Cryonis کارتان را راه می اندازد.

16. در زلدا می توانید دشمنان تان را خلع سلاح کنید. این که چیز عجیبی نیست، اما کافی است که مقابل دشمنان خلع سلاح شده، یک سلاح، حتی سلاح ضعیفی چون برگ بیاندازید. خواهید دید که حریف تان آن سلاح را از زمین برداشته و با شما مبارزه می کند.

17. Hinox ها غول هایی عظیم الجثه و یک چشم اند که اتفاقا چشم شان نقطه ضعف شان به شمار می رود. اگر که بیش از حد به چشم این ها آسیب بزنید، خواهید دید که دستشان را مقابل چشم شان می گیرند تا از خود حفاظت کنند.

18. گردنبندی که Hinox ها بر تن دارند اغلب ارزشمند است. این غول ها همیشه خوابند و برای برداشتن گردنبند شان، باید مخفیانه به سمت شان یورش ببرید. اما یک روش جالب دیگر برای دزدین این گردنبند وجود دارد. به آرامی به کنار دست Hinox نزدیک شوید و صبر کنید. Hinox لینک را بر می دارد و از اون برای خاراندن شکمش استفاده می کند! در همین حین می توانید گردنبند او را قاپ بزنید.

19. Hinox ها زره های چوبی و یا آهنی بر پای دارند. ضربه زدن با سلاح به این ها، باعث می شود که سلاح تان آسیب ببیند و از بین ببرد. روش بسیار بهتر برای نابود کردن این زره، استفاده از تیر های آتشین بر ضد زره چوبی و بمب های الکتریکی علیه زره آهنی است.

20. می دانید که قادرید حواس هیولا ها و دشمنان تان را پرت کنید؟ برای مثال، اگر که به سمت Bokoblin ها سیب پرت کنید، به سمت آن یورش می برند. با غذا های دیگر می توان هیولاهای دیگر را هم فریب داد.

21. صحبت از فریب دادن هیولا ها شد، یکی از فروشندگان بازی، ماسک هایی به شکل صورت هیولاهای مختلف می فروشد. می توانید این ماسک ها را بخرید، آن ها را بر تن کنید و آزادانه وارد کمپ هیولا ها شوید، بدون این که متوجه تان شوند.

22. اگر می خواهید که کمپ هیولا ها را منفجر کنید، کافی است تیری الکتریکی به جعبه ای آهنی شلیک کنید. به این شکل میدان الکتریکی بزرگی پدید می آید و کمپ و هیولا هایش را می بلعد.

23. البته برای آسیب رساندن به هیولا های هر کمپ، لزومی هم ندارد که وارد کمپ شوید. لینک می تواند با چترش بر فراز کمپ ها پرواز کند و از آسمان بر سر دشمنانش بمب پرتاب کند. هیولا ها پیش از از پای در آمدن، تنها بارانی از بمب را خواهند دید که بر سرشان فرود می آید.

24. باران می تواند حسابی کار و کاسبی لینک را به هم بریزند. مثلا تیر های بمبی زیر باران کار نمی کنند، زیرا که فیتیله شان خیس و خاموش می شود. می توانید این تیر ها را دوباره از روی زمین بردارید و بعدا، در شرایطی که هوا خشک و معتدل بود از آن ها بهره ببرید.

25. اگر که تیر های بمبی تان به اتمام رسیده و نمی خواهید پول خرج حریدشان کنید، می توانید در هنگام باران، وارد کمپی شوید که اهالی اش به سمت تان تیر بمبی پرت می کنند. بعد از حالی کردن کمپ با خیال راحت می توانید این بمب های منفجر نشده را جمع کنید.

26. اگر که فیتیله تیر های بمبی در زیر باران خاموش می شود، پس احتمالا دیگر شرایط جوی هم باید اثر خاصی روی این بمب ها داشته باشند مگر نه؟ جالب است بدانید که در دمای بسیار زیاد، این بمب ها بلافاصله و در صورت لینک منفجر می شوند.

27. لینک می تواند با سلاح هایش به درخت ها ضربه بزند و چوب جمع کند، درست مثل یک چوب بر. اما می دانید که اگر با شمشیر آتشین به درخت ها ضربه بزنید، به جای این که چوب گیر تان بیاید، Campfire حاصل می شود؟ لینک می تواند از این Campfire استفاده کرده و برای خود غذا درست کند.

28. هر از گاهی قدرت گنون به اوج خود می رسد، دشمنان مرده بار دیگر بر می خیزند و آسمان به رنگ قرمز می درخشد. این وضعیت، Blood Moon نام دارد و خیلی مطلوب به نظر نمی رسد، اما یک ویژگی بسیار جالب هم دارد و آن هم این است که غذاهایی که لینک در این وضعیت درست می کند، همگی فوق العاده قوی از آب در می آیند. در واقع همواره هنگام پحتن غذا، این احتمال وجود دارد که لینک غذا های فوق قوی درست کند، اما در شب های Blood Moon این احتمال 100 درصد می شود.

29. دنبال شراین می گردید؟ به آسمان و به دور دست نگاه کنید. زیرا که اغلب دسته ای از پرندگان بالای شراین ها پرواز می کنند.

30. نوشته Game Over، بسته به نحوه مرگ شما می تواند به افکت های مختلفی مزین شده باشد، ممکن است یخ زده و یا آتش گرفته باشد. مثلا اگر تحت تاثیر الکتریسیته از پای در آمده باشید، این متن با افکت الکتریسیته نوشته می شود.

31. اگر گلوله ای برفی را از بالای تپه ای به پایین قل دهید، این گلوله همان طور که پایین می رود، برف بیشتری جذب می کند و بزرگ تر و بزرگ تر می شود.

32. پرنده ها ممکن است به سمت خار ها و دیگر خطرات محیطی پرواز کنند و کشته شوند.

33. پوستر هایی که روی دیوار روستا ها و اصطبل ها نصب شده اند، ممکن است حاوی دستور العمل پخت غذا های مختلف باشند. شما می توانید واقعا این غذا ها را درست کنید و تاثیر شان روی لینک را آزمایش کنید.

34. شخصیت ها به وقایع مختلف، واکنش های مشخصی نشان می دهند و هر کدام به شیوه خاص خود با لینک برخورد می کنند. مثلا بسیاری در مورد لباسی که پوشیده اید نظر می دهند و در نتیجه بسته به لباس تان، ممکن است دیالوگ های کاملا جدید و متفاوتی از زبان آن ها بشنوید. این که چه ساعتی از روز هم با آن ها مکالمه می کنید اهمیت دارد! جدا از این ها شخصیت ها شما را به خاطر خواهند سپرد و اگر پیش تر با آن ها گفت و گو کرده باشید، یادشان می ماند.

35. نشستن روی میز فروشندگان چندان محترمانه نیست مگر نه؟ دفعه بعد هنگامی که خواستید از فروشنده ها چیزی بخرید، روی میز شان بایستید، شاهد واکنش های جالب و بامزه ای خواهید بود.

36. فروشندگان دیالوگ هایی برای شرایط آب و هوایی خاص هم دارند. مثلا هنگام بارش باران، حرف، های جدیدی برای گفتن خواهند داشت. هنگام Blood Moon هم بعضی از این ها ها خیلی عجیب و غیر عادی رفتار می کنند.

37. واکنش شخصیت ها و مردم روستا ها به باران بسیار طبیعی است. هنگام باران سری به روستا ها بزنید و رفتار شان دقت کنید. بسیاری برای جلوگیری از خیس شدن کارشان را رها می کنند و به خانه شان پناه می برند.

38. این یکی بیش از این که جالب باشد، عجیب است، اما فروشندگانی که در سفر اند و در جاده ها پیدا می شوند، در روز های بارانی آیتم های بهتری می فروشند. شاید که می خواهند زودتر اجناس شان را بفروشند و به سرپناه شان برسند.

39. اگر باران مانع حرکت تان شده و به شما اجازه نمی دهد که از سطوح مختلف بالا بروید، آتش روشن کنید. چند چوب روی زمین بیاندازید و آتش شان بزنید، این طوری می توانید Campfire درست کنید. لینک می تواند در کمپ فایر ها استراحت کند، بخوابد و منتظر بماند تا باران تمام شود.

40. می خواهید ماهی بگیرید؟ نیازی به قلاب ماهیگیری نیست. کافی است که یک تیر الکتریکی را به سطح آب شلیک کنید. تمامی ماهی های آن منطقه خواهند مرد و جسد شان روی آب می آید.

41. Wizzrobe ها دشمنان به شدت اعصاب خورد کنی هستند. این ها جادوگرانی اند که به المان خاصی مسلط اند. برای مثال می توانند با جادو های یخی و یا آتشین به شما آسیب بزنند. اما می توانید این ها را با المان ضعف شان خیلی راحت از پای در بیاورید. برای مثال Wizzrobe هایی که از جادو های یخی بهره می برند، ممکن است که با یک تیر آتشین از پای در آیند.

42. راه جالب تر و البته سخت تری هم برای گرفتن ماهی وجود دارد. لینک می تواند با قابلیت Cryonis ماهی ها را از سطح آب خارج کرده و آن ها را بردارد!

43. اگر روی نقشه، در کنار شراین آیکن جعبه گنج نقش بسته باشد، یعنی که تمامی جعبه های آن شراین را پیدا و باز کرده اید. در غیر این صورت، یعنی حداقل یک جعبه را جا انداخته اید! پس بد نیست که بار دیگر سری به آن شراین بزنید و گنج هایش را غارت کنید.

44. موسیقی متن روستای Rito بر حسب مراحلی که انجام داده اید تغییر و تحول می یابد. زیرا که مراحل فرعی مربوط به این روستا، به موزیسین ها اختصاص یافته و با به اتمام رساندن این مراحل، موسیقی دان های مختلفی در این روستا ساکن می شوند.

45. شما می توانید در هر زمان و مکانی از قابلیت Fast Travel استفاده کنید. به همین دلیل هم امکان سو استفاده کردن از این ویژگی وجود دارد! برای مثال، هنگامی که در حال سقوط اید و بین آسمان و زمین معلقید، می توانید برای جلوگیری از آسیب دیدن در همان حال به نقطه دیگری Fast Travel کنید.

46. هنگام بارش باران، از آن تجهیزات تان که به المان آتش مجهز اند بخار بلند می شود.

47. شما نمی توانید اسب تان را مجبور به شنا کنید. اما اگر اسبی به هر طریقی وارد آب شد، راه خود را به خشکی پیدا می کند.

48. در لا به لای چمن های بلند، اغلب موجودات عجیبی آرمیده اند. می توانید با شمشیر تان این علف ها را کوتاه کنید تا حشره، مارمولک و حتی پری در میان شان بیابید.

49. در پازل ها، صفحات فشاری، صفحه هایی هستند که لینک می تواند روی آن ها بایستد و فعال شان کند. به دلیل فشار ناشی از وزن لینک، این صفحات پایین می روند و باعث فعال شدن شی دیگری در پازل می شوند. می دانید که می توانید با قابلیت Stasis تان، زمان را در حول این صفحه ها متوقف کنید؟ به این ترتیب حتی وقتی لینک از روی صفحه پایین می آید، صفحه بلافاصله به بالا بر نمی گردد و مدتی پایین می ماند. این گونه می تواند برخی از پازل ها را دور بزنید.

50. می توانید Stasis را روی دشمنان تان هم به کار ببرید. بعد از این که زمان را برای ان ها متوقف کردید، دور شان بزنید و از زاویه ای دیگر به آن ها حمله کنید.

این هم 50 تا از جالب ترین نکته های Breath of the Wild. در قسمت بعدی این لیست را ادامه می دهیم، اما اگر نکته ای مد نظر دارید که در این لیست نیست، خوشحال می شویم که آن را با ما و دیگر کاربران دیجیاتو در میان بگذارید.

ign
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (9 مورد)
 • mohsen m
  mohsen m | ۱۷ فروردین ۱۳۹۶

  منم میخوام?

 • امیرحسین زنگنه
  امیرحسین زنگنه | ۱۷ فروردین ۱۳۹۶

  اقا عنوان تاپیک خیلیییی بده. نکات جالبی بود ولی هوش از سر پروندن؟!

  • M Kh72
   M Kh72 | ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

   دوست عزیز این متن در رابطه با این یک بازی هست ها!!!
   اگه این همه جزیئات ریز در یک بازی هوش از سر شما نمی پرونه حتما این جزیئات را خیلی در بازی های مختلف به این حد از واقع گرایی دیدی ولی من که ندیدم. مخصوصا که این بازی برای سخت افزار سوئیچ منتشر شده نه سخت افزار قدرتمندی مانند PS4 یا XBOX ONE به نظر من یکی از دلایل ساخت این بازی توسط نینتندو نشان دادن حد علای پتانسیل سخت افزاری کنسول در کنار کمک به فروش آن بوده به طوری که من در یک خبری می خونم بازی Zelda میزان فروشش از خود کنسول هم بیشتر بوده. حتمالا آن کسایی که فقط بازی را خریدن می خواستند روی رایانه های شخصی اجراش کنند بخاطر اینکه من شنیدم یک نسخه از بازی را تئنستند به صورت کامل بر روی رایانه احرا کنند.

 • MohammadAmin98
  MohammadAmin98 | ۱۷ فروردین ۱۳۹۶

  مطلب فوقالعاده جالبی بود یادمه وقتی phantom pain هم اومده بود همینجا یا یکی از سایتهای همسایه یه مطلب مشابه همین گذاشته بود و نکات مختلف اون رو هم میگفت واقعا جالب هستن لطفا باز هم از این پست ها بذارید ممنون ? ?

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی