ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

با مدل مینیاتوری کامپیوتر مکینتاش کلاسیک آشنا شوید؛ حاصل پیوند لگو با رزبری پای

احتمالاً تا امروز هر چیزی که با لگو ساخته شده باشد را دیده اید، اما بعید است یک کامپیوتر مینیاتوری کوچک دیده باشید که مثل یک دستگاه واقعی امکان استفاده از آن هم وجود داشته ...

سینا گلستانه
نوشته شده توسط سینا گلستانه | ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۲۰:۱۵

احتمالاً تا امروز هر چیزی که با لگو ساخته شده باشد را دیده اید، اما بعید است یک کامپیوتر مینیاتوری کوچک دیده باشید که مثل یک دستگاه واقعی امکان استفاده از آن هم وجود داشته باشد.

این کامپیوتر مینیاتوری از ترکیب قطعات لگو با Raspberry Pi و یک صفحه نمایش e-ink تشکیل شده و در حقیقت، مدل بسیار کوچک از کامپیوتر مکینتاش کلاسیک سال 1990 به حساب می آید.

برنامه نویسی به نام Jannis Hermanns می گوید زمانی که با فرزندش به لگو بازی مشغول بوده، به فکرش رسیده که چطور می تواند اولین کامپیوتر زندگی خودش را با قطعات لگو ایجاد کند.

آقای هرمانز برای راه اندازی کامپیوتر کوچک خود یک سیستم عامل بسیار ساده به نام Docker را مورد استفاده قرار داده که در حقیقت پلتفرمی نرم افزاری برای اجرای عملکردهای سبک مثل نمایش عکس و ساعت به حساب می آید.

آقای هرمانز همچنین می تواند کامپیوتر کوچک خود را با استفاده از پلتفرم اینترنت اشیای resin.io از راه دور بروزرسانی کند و نرم افزار آن را تحت کنترل داشته باشد، حتی اگر دستگاه را به فرزند خود هدیه داده باشد.

در ادامه از شما دعوت می کنیم تصاویر این کامپیوتر جذاب و مراحل ساخت آن را مشاهده فرمایید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی