درایوهای SSD تازه سونی، به صورت اختصاصی برای ویدیوهای 4K توسعه یافته اند

درایوهای SSD تازه سونی، به صورت اختصاصی برای ویدیوهای 4K توسعه یافته اند

درایوهای حالت جامد (یا همان حافظه های SSD) شاید از هارد درایوهای مغناطیسی بادوام تر باشند، اما انتقال سریع اطلاعات به این درایوها می تواند در طولانی مدت آنها را دچار مشکل کرده و گاه برخی اطلاعات از دست بروند؛ خصوصاً اگر مشغول به کاری مانند ضبط ویدیوهای ۴K باشید که نیاز به رایت سریع، مداوم و بدون ارور اطلاعات روی SSD احساس می شود.

حالا سونی با SSD های حرفه ای سری G که به صورت اختصاصی برای ضبط و نگهداری فایل های ویدیویی ۴K طراحی شده اند وارد صحنه شده. کمپانی ژاپنی مدعی گشته که این درایوها می توانند ضبط ویدیوی ۴K را بدون افت فریم میسر سازند؛ حتی اگر چندین بار مورد بازنویسی قرار گیرند.

درایوها می توانند ضبط ویدیوی ۴K را بدون افت فریم میسر سازند؛ حتی اگر چندین بار مورد بازنویسی قرار گیرند

علاوه بر این، سونی می گوید که درایوهای جدید به کانکتور فیزیکی SATA با دوام تری نسبت به درایوهای استاندارد تجهیز شده اند و به همین جهت، مدل های سری G را می توان تا ۳ هزار بار پیش از توقف کار به دیوایس های مختلف متصل و غیرمتصل کرد.

SSD های سری G سونی، شامل دو محصول می شوند: مدل ۵۲۹ دلاری SV-GS96 با ۹۶۰ گیگابایت حافظه داخلی و مدل کوچکتر و ۲۸۷ دلاری SV-GS48 با ۴۸۰ گیگابایت حافظه. سونی مدعی شده که مدل نخست، طول عمری برابر با نگارش ۲۴۰۰ ترابایت دارد که به صورت تخمینی، با ۵ بار پر کردن کامل حافظه در هفته به مدت ۱۰ سال برابری می کند. هر دو درایو در ماه مه سال جاری میلادی به بازار خواهند آمد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato