ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

قاضی پرونده آلفابت علیه اوبر، به انتشار اسرار سیستم ناوبری خودکار اوبر رای داد

همانطور که احتمالاً از پیش در جریان هستید، کمپانی آلفابت مدتی است که از اوبر به خاطر سرقت اسرار مربوط به اتومبیل های خودران شکایت کرده. حالا قاضی این پرونده اخیراً از اوبر خواسته تا ...

شایان ضیایی
نوشته شده توسط شایان ضیایی | ۲۲ فروردین ۱۳۹۶ | ۲۰:۳۰

همانطور که احتمالاً از پیش در جریان هستید، کمپانی آلفابت مدتی است که از اوبر به خاطر سرقت اسرار مربوط به اتومبیل های خودران شکایت کرده. حالا قاضی این پرونده اخیراً از اوبر خواسته تا جزییات خاصی در گزارش مربوط به به خرید استارتاپ فعال در زمینه تکنولوژی ناوبری خودکار، یعنی Otto را که طی ماه آگوست سال گذشته میلادی صورت گرفت مشخص سازد.

پاسخ به برخی از ابهامات این گزارش، سبب می گردد تا نقاط تاریک پرونده آلفابت علیه اوبر روشن تر شده و صحت ادعای آلفابت مبنی بر استفاده از تکنولوژی ناوبری خودران کمپانی مادر گوگل از سوی اوبر مشخص شود. آلفابت مدعی شده که رییس واحد اتومبیل های خودران اوبر، آنتونی لواندوسکی، بالغ بر 14 هزار فایل از مستندات مربوط به طراحی سیستم های ناوبری خودکار Lidar را به سرقت برده است.

اوبر نیز از سوی دیگر می گوید که تکنولوژی اش کاملاً منحصر به فرد بوده و به هیچ وجه ارتباطی با تلاش های آلفابت در زمینه ناوبری خودکار ندارد. گزارش خرید Otto از سوی اوبر و تایید صداقت این کمپانی در استفاده از سیستمی منحصر به فرد، توسط اشخاص ثالث تهیه شده و نگاهی به وضعیت مالی، مشکلات حقوقی و دیگر جزییات مربوط به خرید Otto می اندازد

آلفابت می گوید این گزارش اثبات می کند که لواندوسکی -که پیش از پیوستن به اوبر در آلفابت مشغول به کار بوده و از موسسین کمپانی Otto به شمار می رود- مستنداتش را ربوده است. با این همه، هنوز مشخص نیست که آیا این گزارش اصلاً نگاهی به مستندات به سرقت رفته نیز داشته یا خیر؛ البته اگر آلفابت با شخص حقوقی یا حقیقی تهیه کننده این گزارش آشنایی داشته باشد، قطعاً به صحن دادگاه احضارش خواهد کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی