ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ربات تارزان
علمی

این ربات یک تارزان تمام عیار است [تماشا کنید]

تا امروز ربات ها در حوزه کشاورزی حضور چندان پررنگی نداشته اند، اما ربات جدیدی به نام «تارزان» آمده تا این رویه را تغییر دهد. ربات مذکور می تواند همانند حرکت یک میمون روی شاخه درخت، ...

محمد مافی‌ها
نوشته شده توسط محمد مافی‌ها | ۲۴ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۰

تا امروز ربات ها در حوزه کشاورزی حضور چندان پررنگی نداشته اند، اما ربات جدیدی به نام «تارزان» آمده تا این رویه را تغییر دهد. ربات مذکور می تواند همانند حرکت یک میمون روی شاخه درخت، روی کابل ها تاب خورده و تمام سطح یک مزرعه را تحت پوشش مراقبت های خود قرار دهد.

در حال حاضر برخی کشاورزان از پهپادها برای مراقبت و حتی سم پاشی زمین های وسیع زراعی خود استفاده می کنند، اما گروهی از محققین در ایالت جورجیای آمریکا به فکر توسعه رباتی افتاده اند که شیوه حرکت آن بی شباهت به یک خرس تنبل - البته با سرعتی بسیار بیشتر - نیست.

دوربین و سنسورهای به کار رفته در تارزان آن را قادر می سازد تا ضمن ثبت تصاویر، برخی بررسی های میدانی را نیز روی گیاهان کشت شده به انجام برساند.

هدف اصلی از طراحی این ربات، ارائه گزینه ای جایگزین برای ربات های پرنده با مصرف انرژی بسیار بهینه تر است. حتی تیم طراح به دنبال روشی برای افزودن قابلیت شارژ خورشیدی به تارزان است تا نیاز آن به شارژ یا سوختگیری را مرتفع سازد، در این صورت چند دستگاه از این ماشین بامزه می توانند به صورت مداوم در حال کار باشند.

تارزان اولین ماموریت آزمایشی خود را در تابستان امسال و در یک مزرعه بزرگ کشت سویا آغاز خواهد کرد و قرار است در این دوره به ثبت تصاویر و جمع آوری اطلاعات مورد نیاز بپردازد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی