سرنوشت Juicero در هاله ای از ابهام؛ دستگاه 400 دلاری بهتر است یا دستان خالی؟

سرنوشت Juicero در هاله ای از ابهام؛ دستگاه 400 دلاری بهتر است یا دستان خالی؟

حدود یک سال قبل، استارتاپی به نام Juicero به نورچشمی اهالی دره سیلیکونی تبدیل شد و وعده داد که با استفاده از دستگاه مخصوص و بسته های حاضر و آماده، آبمیوه های طبیعی و سالم را به دست مصرف کننده خواهد رساند. در واقع کافیست بسته های ۵ تا ۷ دلاری با طعم های مختلف را درون دستگاه ۴۰۰ دلاری قرار داده و آبمیوه سالم و طبیعی را دریافت کنید.

این استارتاپ به تازگی ضربه مهلکی را از پایگاه خبری بلومبرگ دریافت کرد. این وب سایت ویدیویی را منتشر کرده که نشان می دهد حتی اگر دستگاه ۴۰۰ دلاری را در اختیار نداشته باشید، تنها با استفاده از دست هایتان می توانید بسته های juicero را به آرامی فشرده و آبمیوه بگیرید:

در پاسخ به این جنجال، امروز «جف دان» مدیرعامل Juicero در جستجوی خوشبختی از دست رفته به دفاع از دستگاه گران قیمتش پرداخته و چندین دلیل را برای پرداخت ۴۰۰ دلار به جای استفاده از دست خالی عنوان داشته:

  • بهره گیری از سیستم پایش سلامت غذایی منحصر به فرد که در صورت شناسایی مشکل در هر رده از محصولات، به صورت آنی می تواند آن مجموعه را غیرفعال ساخته و سلامت مصرف کننده را تضمین نماید.
  • فشار یکنواخت دستگاه که باعث می شود طعم یکنواخت و مطلوبی در آبمیوه نهایی ایجاد شود.
  • جمع آوری اطلاعات مصرف لحظه ای کاربران که تأمین سریع طعم ها و میوه های مختلف و پر مصرف را ممکن می سازد.

البته آقای «دان» در ادامه صحبت هایش از ارزش دستگاه آبمیوه گیری ۴۰۰ دلاری در صرفه جویی وقت و هزینه کاربران نیز سخن گفت که بیشتر به کمپین های تبلیغاتی نامزدهای پست های مهم دولتی شباهت داشت. به هر حال، به نظر نمی رسد کسی پس از دیدن ویدیوی فوق و حتی با شنیدن صحبت های مدیرعامل Juicero دیگر رغبتی برای خریدن این محصول داشته باشد. بنابراین باید دید راهکار این کمپانی برای ادامه کسب و کار و جلب نظر مساعد مشتریان و سرمایه گذاران چه خواهد بود.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato