موقعیت طلایی برای اپل؛ تعداد کاربران آیفون به بالاترین سطح در تاریخ رسیده است

موقعیت طلایی برای اپل؛ تعداد کاربران آیفون به بالاترین سطح در تاریخ رسیده است

هنوز تا موعد رونمایی از موبایل برتر اپل در سال ۲۰۱۷ که با نام های «آیفون ادیشن» یا «آیفون ۸» شناخته می شود، چند ماه زمان باقی مانده، اما تقریباً هر روز اخبار و شایعاتی در مورد آن می شنویم. به تازگی یکی از شرکت های تحلیل بازار به نام comScore اعلام داشته تعداد دارندگان آیفون در سطح جهان به بیشترین مقدار خود در تاریخ این شرکت رسیده است.

طبق این گزارش، در حال حاضر ۸۵.۸ میلیون فرد بالای ۱۲ سال در ایالات متحده، آیفون دارند که در بین آنها، فقط ۱۲.۶ میلیون دستگاه آیفون ۷ و مدل پلاس آن به چشم می خورند. با این حساب، تقریباً ۷۳.۲ میلیون کاربر اکوسیستم اپل مستعد بروزرسانی موبایل خود و منتظر محصولات سال جاری اپل هستند.

این شرکت آماری می گوید در حال حاضر حدود ۵۰ میلیون نفر در آمریکا مالک آیفون ۶ هستند، و حتی ۲۰ میلیون دستگاه آیفون ۵ یا قدیمی تر نیز در دست کاربران قرار دارند. طبیعتاً چنین وضعیتی در دیگر مناطق جهان نیز برقرار است و بنابراین تعجبی ندارد که کارشناسان، آیفون ادیشن را نقطه عطفی برای اهالی کوپرتینو می دانند.

در کنار این وضعیت استثنایی در بازار، آیفون ادیشن از ویژگی های برجسته ای در بخش طراحی و سخت افزار بهره می گیرد که آن را به مهم ترین محصول اپل پس از آیفون ۵ بدل می کند. طراحی زیبا و جدید، نمایشگر اولد، افزایش شارژدهی باتری، سیستم شارژ وایرلس و قابلیت های واقعیت افزوده/مجازی، از جمله مواردی هستند که احتمال بکارگیری آنها در آیفون برتر سال جاری وجود دارد.

گفتنیست طی هفته های اخیر شایعاتی در مورد مشکلات روند توسعه و تولید فناوری های جدید آیفون ادیشن به گوش رسیده که همگی آنها، حکایت از تأخیر در عرضه این تلفن همراه دارند. با این حال، اپل شرکتی نیست که به این راحتی از موقعیت طلایی در بازار چشم بپوشد و احتمالاً بر تمام موانع سر راهش غلبه خواهد کرد.

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato