تکنولوژی تشخیص چهره سامسونگ در حال حاضر امنیت کافی برای پرداخت موبایلی را ندارد

تکنولوژی تشخیص چهره سامسونگ در حال حاضر امنیت کافی برای پرداخت موبایلی را ندارد

با عرضه گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس، سامسونگ فناوری تشخیص چهره را نیز به تلفن های همراه خود آورد. اما آیا این فناوری به قدر کافی امنیت دارد؟ احتمالا خیر.

برخی کاربران حتی قادر بودند تا با استفاده از یک عکس پرینت شده، گلکسی اس ۸ را فریب دهند و قفل موبایل را باز کنند. حالا تصور کنید اگر کارت بانکی شما به تلفن همراه وصل باشد چطور؟ امنیتی در کار نخواهد بود.

یکی از اعضای سامسونگ در گفتگو با Korea Herald گفته که اقدامات امنیتی درجه بالا در حال حاضر امکان پذیر نیست و فناوری تشخیص چهره آن ها باید بیشتر پیشرفت کند تا بتوانند روی آن حساب ویژه باز کنند.

از سال ۲۰۱۱ تاکنون، قابلیت تشخیص چهره به اندروید اضافه شده بود و سازندگان می توانستند موبایل هایی با این ویژگی بسازند اما همین حالا در سال ۲۰۱۷ هم هنوز قابلیت نامبرده به قدر کافی پیشرفت نکرده که از آن بتوان به عنوان راهی برای پرداخت و خرید استفاده کرد.

این سخنگوی سامسونگ گفته که در حال حاضر و با وجود سنسور عنبیه چشم و همچنین سنسور اثر انگشت که امنیت بالایی ارائه می دهند، لازم نیست تشخیص چهره را به عنوان راهی برای خرید انتخاب کرد.

اما چه زمانی بالاخره می توانیم از چهره خود در هنگام خرید استفاده کنیم؟ به عقیده سامسونگ، حداقل تا ۴ سال دیگر این مسئله امکان پذیر نیست و باید بیشتر منتظر ماند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato