گزارش امیدوار کننده نوکیا از عملکرد مالی اش در سه ماهه قبل منتشر شد

گزارش امیدوار کننده نوکیا از عملکرد مالی اش در سه ماهه قبل منتشر شد

امروز نوکیا با انتشار گزارشی از کاهش افت فروش خود خبر داد و اعلام نمود که بازار شبکه های جهانی به تدریج در حال بازیابی و بهبود است.

در سال های اخیر تقاضای اپراتورهای مخابراتی برای تجهیرات موبایلی ۴G افزایشی قابل توجه پیدا کرده و از آن طرف تا به روزرسانی تجهیزات جهانی به نسل پنجم سال ها زمان باقیست  که این مساله شرکت فنلاندی سازنده تجهیزات شبکه و همچنین رقبای آن از جمله شرکت سوئدی اریکسون و همچنین کمپانی چینی هوآوی را با چالش هایی روبرو کرده است.

نوکیا  اما در گزارش اخیرش مدعی شده که این شرایط نامطلوب رو به بهبودی گذاشته: در گزارش این شرکت آمده است که فروش سه ماهه نخست آن در قیاس با سال قبل ۶ درصد کاهش داشته و به رقم ۵.۳ میلیارد دلار رسیده. این در حالی است که در سه ماهه قبل از آن، فروش نوکیا افتی چهارده درصدی را نسبت به بازه زمانی مشابه در سال قبل نشان می داد.

Rajeev Suri مدیرعامل نوکیا در این باره گفته است: 

کاهش درآمدهای ما در سه ماهه اخیر با افت محسوسی همراه بوده چراکه توانسته ایم در این فصل از سال که شرکت ها عموما کسب و کار پر رونقی ندارند، سفارشات خوبی را دریافت کنیم. لذا باید بگویم که شاهد ثبات بازار شبکه های موبایلی هستیم و من به طور کلی دیدگاه مثبتی در رابطه با سال پیش رو دارم.

البته باید اشاره کنیم که نوکیا خاطر نشان کرده فروش تجهیزات شبکه آن در تمام طول امسال با کاهش روبرو خواهد بود که این امر نیز همراستا با روند کلی بازار است.

درآمدهای کلی سه ماهه نخست این شرکت پیش از کسر مالیات و عوارض نسبت به سال قبل یک درصد کاهش داشته و به رقم ۳۴۱ میلیون دلار رسیده هرچند که از میزان پیش بینی شده ۳۳۴ میلیون یورو برای آن اندکی بالاتر است.

گفتنی است سال قبل نوکیا در پاسخ به تغییرات بازار شرکت Alcatel-Lucent  را خریداری کرد و حالا برای جبران هزینه های خود برآن شده تا هزارا نفر از نیروهایش را اخراج و تا سال ۲۰۱۸ سالانه ۱.۲ میلیارد یورو از هزینه هایش بکاهد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato