اپل پشتیبانی از آخرین مک بوک با بدنه پلی کربناتی را متوقف کرد

اپل پشتیبانی از آخرین مک بوک با بدنه پلی کربناتی را متوقف کرد

اپل به تازگی چندین مدل از مک بوک هایش را به فهرست محصولات «از رده خارج» و قدیمی خود اضافه کرده که در بین آنها مدل ۱۳ اینچی مک بوک تولید شده در سال ۲۰۱۰ نیز به چشم می خورد، دستگاهی که آخرین نسل لپ تاپ های مجهز به بدنه پلی کربناتی این کمپانی به شمار می رود.

این مک بوک ۱۳ اینچی در سال ۲۰۰۶ به عنوان جایگزین ارزان قیمت iBook معرفی شد و در روند طراحی مجدد از سال ۲۰۰۹، شاهد بدنه ای مدرن و یکپارچه بودیم که روکش ویژه پلی کربناتی اپل به رنگ مشکی یا سفید نیز روی آن قرار گرفته بود.

اهالی کوپرتینو در سال ۲۰۱۱ مدل ۱۳ اینچی پلی کربناتی را از ویترین فروشگاه ها بیرون کشیدند، چون کاربران به طراحی های جدیدتر آلومینیومی محصولاتی همچون مک بوک پرو و مک بوک ایر علاقه بیشتری نشان دادند. البته تا سال ۲۰۱۲ این دستگاه در اختیار مراکز آموزشی قرار می گرفت.

محصولات قدیمی اپل فقط در کالیفرنیا و ترکیه خدمات سخت افزاری دریافت می کنند.

طبق اسناد مرکز پشتیبانی اپل در مورد این محصولات، مک بوک ۱۳ اینچی سال ۲۰۱۰ در ایالت کالیفرنیا و ترکیه، در دسته محصولات «قدیمی» (Vintage) و در دیگر کشورها در گروه «از رده خارج» (Obsolete) قرار گرفته اند. دستگاه های از رده خارج به هیچ وجه پشتیبانی سخت افزاری و تعمیر نخواهند شد، و مدل های «قدیمی» نیز فقط در مناطقی که قوانین سختگیرانه ای در زمینه پشتیبانی از محصولات الکترونیکی دارند، پذیرفته می شوند.

فهرست لپ تاپ های اپل که به تازگی از رده خارج شده اند، از این قرار است:

  • مک بوک ۱۳ اینچی، مدل میانه ۲۰۱۰
  • مک بوک پرو ۱۳ اینچی، مدل میانه ۲۰۰۹
  • مک بوک پرو ۱۵ اینچی با پردازنده ۲.۵۳ گیگاهرتزی، مدل میانه ۲۰۰۹
  • مک بوک پرو ۱۵ اینچی، مدل میانه ۲۰۰۹

طبق سیاست اپل، محصولاتی که بین ۵ تا ۷ سال از پایان تولیدشان می گذرد در رده «قدیمی» قرار می گیرند و با گذشت ۷ سال از پایان تولید، محصول به طور کامل از رده خارج خواهد شد. فهرست کامل محصولات قدیمی و منسوخ اپل را می توانید در این صفحه مشاهده کنید

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato