شکایت از گوگل، فیسبوک و توییتر برای نشر محتوای مرتبط با داعش

شکایت از گوگل، فیسبوک و توییتر برای نشر محتوای مرتبط با داعش

طبق گزارشی که رویترز روز گذشته منتشر کرد، خانواده های قربانیان سن برناردینو از فیسبوک، گوگل و توییتر به خاطر بازنشر محتویات مربوط به داعش در شبکه های اجتماعی شکایت کرده اند.

خویشاوندان این قربانیان مدعی هستند که سه شرکت مذکور با فراهم آوردن بستر لازم برای پروپاگاندای داعشیان در شبکه های اجتماعی، حمایت مادی لازم را از این گروه تروریستی به عمل آورده اند و به همین خاطر امکان انجام حملاتی نظیر آنچه در سن برناردینو رخ داد را برای آنها مهیا کرده اند.

اعضای خانواده یکی از این قربانیان اینطور می گوید:

این شرکت ها دانسته و آگاهانه برای مدت چهارسال امکانی را در اختیار اعضای داعش قرار دادند تا از شبکه های اجتماعی شان برای نشر پروپاگاندای افراطی، جمع آوری پول و جذب نیروهای تازه استفاده نمایند. این در حالی است که بدون کمک آنها، گروهی مانند داعش رشد سرسام آور خود در سال های اخیر را تجربه نمی کرد و حالا عنوان مخوف ترین گروه تروریستی در دنیا را نداشت.

گفتنی است سخنگویان توییتر و گوگل از اظهار نظر در این باره خودداری کرده اند و پرسش در این باره از سخنگوی فیسبوک هم برای خبرنگاران ممکن نبوده است.

در مورد حادثه سن برناردینو اما باید بگوییم که در جریان آن فردی به نام سید رضوان فاروق و همسرش به روی همکاران فاروق در یک دورهمی آتش گشودند که در جریان این حادثه ۱۴ نفر کشته و ۲۲ تن دیگر به شدت مجروح شدند.

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato