فیسبوک به کارآموزهای خود چقدر حقوق می دهد؟

فیسبوک به کارآموزهای خود چقدر حقوق می دهد؟

هر سال این موقع که می شود شرکت های بزرگ فناوری در سیلیکون ولی اقدام به جذب کارآموز می کنند و علاقمندان فرصت کمی در اختیار دارند تا درخواست خود برای همکاری را تسلیم این شرکت ها کنند.

موسسه ای به نام Glassdoor گزارشی در رابطه با بالاترین حقوق های پرداختی به کارآموزان شرکت های فعال در این حوزه منتشر کرده که در ادامه برخی جزئیات آن را با شما در میان خواهیم گذاشت.

در لیست منتشر شده، فیسبوک با پرداخت مبلغ ۸۰۰۰ دلار در ماه (۹۶ هزار دلار در سال) به کارآموزان خود صدرنشین است.

حقوق های پرداختی بعضا به رقم ۹ هزار دلار در ماه هم می رسد

در اینجا لازم است اشاره کنیم در گزارش Glassdoor اثری از استارتاپ ها به چشم نمی خورد. محض اطلاع شما شرکت هایی نظیر دراپ باکس و اسنپ هم اکنون بالاترین دستمزدها را به نیروهای کارآموز خود پرداخت می کنند و آنطور که دیتای به دست آمده نشان می دهد، این مبالغ بعضا به رقم ۹ هزار دلار در ماه هم می رسد.

در نظر داشته باشید که تمامی کارآموزان این شرکت ها حقوق های یکسان دریافت نمی کنند و برای نمونه آنهایی که قرار است صرفا کارهای دفتری را انجام دهند دستمزدی به مراتب پایین تر را می گیرند.

در واقع شرکت هایی نظیر فیسبوک بیشتر تمایل دارند دانش آموختگان مقطع دکترای استنفورد در رشته هوش مصنوعی برایش کارآموزی کنند و مبلغ پرداختی به این گروه حتی از کارمندان استخدامی آن هم بیشتر است.

اضافه نماییم اغلب شرکت هایی که نامشان در لیست ذکر شده در شهرهایی استقرار دارند که هزینه زندگی در آنها بالاست و از آن جمله می توان به سانفرانسیسکو و نیویورک سیتی اشاره کرد.

در برخی موارد کارآموزها مبلغی را هم به عنوان حق مسکن دریافت می کنند که رقم های ذکر شده در پایین را حتی از این نیز بیشتر می کند.

۱- فیسبوک: میانگین پرداخت ماهانه: ۸۰۰۰ دلار

۲- مایکروسافت: میانگین پرداخت ماهانه: ۷۱۰۰ دلار

۳- آمازون: میانگین پرداخت ماهانه: ۶۴۰۰ دلار

۴- اپل: میانگین پرداخت ماهانه: ۶۴۰۰ دلار

۵- بلومبرگ: میانگین پرداخت ماهانه: ۶۴۰۰ دلار

۶- یاهو: میانگین پرداخت ماهانه: ۶۰۸۰ دلار

۶- گوگل: میانگین پرداخت ماهانه: ۶۰۰۰ دلار

۷- انویدیا: میانگین پرداخت ماهانه: ۵۴۴۰ دلار

۸- ادوبی: میانگین پرداخت ماهانه: ۵۱۲۰ دلار

۹- کوالکام: میانگین پرداخت ماهانه: ۵۰۴۰ دلار

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato