حذف پول نقد و تماس صوتی با کیفیت؛ iOS 11 در راه است

حذف پول نقد و تماس صوتی با کیفیت؛ iOS 11 در راه است

کمتر از یک ماه به بیست و هشتمین کنفرانس سالانه ی توسعه دهندگان اپل باقیمانده و تقریباً به جز شایعاتی مانند معرفی نسخه ارتقا یافته سیری، یا امکان برقراری تماس تصویری گروهی در اپلیکیشن FaceTime، چیز زیادی از iOS 11 نمی دانیم. اما حالا اسکرین شاتی از یک پست رِدیت در اینترنت منتشر شده که از قابلیت های جالبی در سیستم عامل بعدی آیفون سخن می گوید.

مهمترین قابلیتی که مورد اشاره قرار گرفته، توانایی پرداخت مستقیم وجه بین کاربران است که آیفونِ اپل را به کیف پول دیجیتالی واقعی تبدیل می کند. این ویژگی به اپل امکان رقابت با اپلیکیشن های پرداخت محبوبی مانند Venmo و Sqaure Cash را می دهد، و می توان انتظار داشت که این شرکت یکی از پیشگامان انقلاب حذف پول نقد در دنیا باشد.

در پست مذکور آمده است:«اپل اپلیکیشن Wallet را به کلی دگرگون کرده و کارکردهای اجتماعی را به آن افزوده است. همچنین نرم افزار جدید یک ماژول مربوط به iMessage نیز خواهد داشت که اجازه ارسال پول از این طریق را نیز به کاربران خواهد داد.»

احتمال اضافه شدن چنین قابلیتی به iOS 11 بسیار بالاست چرا که مدت زیادی است اپل روی این ویژگی کار می کند. اگر به خاطر داشته باشید، کمپانی ساکن کوپرتینو امیدوار بود امکان پرداخت وجه مستقیم بین افراد را در iOS 10 عرضه کند که این امر محقق نشد.

شایعه بعدی پیرامون نسخه یازدهم سیستم عامل آیفون مربوط به تغییر نحوه برقراری تماس است. گویا اپل قصد دارد از اپلیکیشن  FaceTime Audio به صورت پیش فرض برای برقراری تماس ها استفاده کند که کیفیت صدا در آن، بسیار برتر از شبکه های موبایل موجود است.

فیِس تایم در iOS 7 رونمایی شد، اما هنوز هم تعداد زیادی از کاربران ایرانی از آن به شکل روزانه استفاده نمی کنند، که البته با پیشرفت قابل توجه زیرساخت های مخابراتی در کشور انتظار می رود بر تعداد کاربران این سرویس افزوده شود.

این طرح ایرادی هم دارد، چرا که باید برای برقراری تماس به اینترنت پر سرعت دسترسی داشته باشید، هرچند استفاده از این ویژگی حجم چندانی از اینترنت شما را مصرف نمی کند و با تقریباً ۱ مگابایت برای هر دقیقه، معقول به نظر می رسد. با این حال احتمالاً اپل به کاربران اجازه تغییر اپلیکیشن پیش فرض تماس را خواهد داد.

در iOS 11 حالت Low-Power که برای کاهش مصرف باتری به کار می رود، حالتی هوشمندتر به خود گرفته است.. فرض کنید با شارژی کمتر از ۲۰ درصد خانه را ترک می کنید، از آنجایی که از محدوده WiFi منزل خارج شده اید، تلفن شما تشخیص می دهد که به شارژر خود دسترسی ندارید و احتمالاً در اتومبیل نیز از شارژر همراه استفاده نخواهید کرد، در نتیجه آیفون خود به خود حالت Low-Power را فعال می کند.

همچنین گفته می شود در iOS بعدی، ۵ نفر به طور همزمان می توانند از طریق اپلیکیشن FaceTime با یکدیگر تماس تصویری برقرار کنند.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato