مایکروسافت کامپیوترهای مبتنی بر ویندوز 10 را به رقیبی برای آمازون اکو بدل می کند

پیشتر در دیجیاتو خوانده اید که مایکروسافت قصد دارد تا با توسعه قابلیتی به نام هوم هاب برای دستگاه های دارای ویندوز 10 به رقابت با ابزارهایی نظیر اکو بپردازد. حال امروز خبرهای تازه ای منتشر شده که نشان می دهد مایکروسافت چه ایده هایی را برای هوم هاب متصور شده است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط وبسایت ورج، یکی از مهم ترین قابلیت های هوم هاب بهره مندی از یک صفحه خوش آمدگویی همیشه روشن است که به اعضای خانواده امکان مشاهده لیست فعالیت های برنامه ریزی شده، تقویم و یادداشت ها را خواهد داد.

گفتنی است صفحه خوش آمدگویی در واقع برای کامپیوترهای آشپزخانه یا گجت های تازه مجهز به نمایشگر طراحی شده که از فرمان های صوتی مرتبط با کورتانا پشتیبانی می کنند.

سرور ابری
از مهم ترین قابلیت هوم هاب بهره مندی از یک صفحه خوش آمدگویی همیشه روشن است

لازم به ذکر است انتظار می رود ردموندی ها قابلیت های تازه ای از جمله صفحه خوش آمدگویی، دسکتاپ های قابل اشتراک و تماس آسان را به همراه آپدیت ویندوز 10 در ماه شهریور یا مهر عرضه کند. علاوه بر این ویژگی ها، بروز رسانی مذکور احتمالاً بهبودهایی برای کورتانا و پشتیبانی از دستگاه های خانه هوشمند شخص ثالث را با خود به همراه خواهد آورد.

این طور که از شواهد امر مشخص است مایکروسافت در نظر دارد تا پشتیبانی از گجت های Hue، Nest، Inteon، Wink، و SmartThings را به اپلیکیشن خانه هوشمند خود بیاورد و از این کاربران قادر خواهند تا با فرمان های صوتی کنترل دستگاه های مذبور را به دست بگیرند؛ درست همانند انچه که هم اکنون از طریق آمازون اکو ممکن است.

ناگفته نماند انتظار می رود کمپانی های لنوو و اچ پی کامپیوترهای همه کاره خود را در فصل تعطیلات و با پشتیبانی از قابلیت روشن شدن با فرمان های صوتی کورتانا و صفحه خوش آمدگویی روانه بازار کنند.

سرور ابری

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟