ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نرم افزار و اپلیکیشن

اسنپ چت در سایه اینستاگرام؛ گزارش مالی اسنپ منتشر شد

این روزها هروقت صفحه اینستاگرام خود را باز کنید، در نوار بالا با تعدادی استوری جدید از دوستان و آشنایان مواجه می شوید که با لمس هرکدام، در زمان محدودی یک قطعه عکس یا ویدئو ...

محسن خوشنود
نوشته شده توسط محسن خوشنود | ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۱:۳۰

این روزها هروقت صفحه اینستاگرام خود را باز کنید، در نوار بالا با تعدادی استوری جدید از دوستان و آشنایان مواجه می شوید که با لمس هرکدام، در زمان محدودی یک قطعه عکس یا ویدئو برای شما به نمایش در خواهد آمد. البته می دانید که چنین قابلیتی قبلاً در اپلیکیشن «اسنپ چت» موجود بود و فیسبوک پس از تصاحب اینستاگرام در سال 2016، عملاً ویژگی مذکور را در شبکه اجتماعی جدید خود کپی کرد.

حال می بینیم استراتژی فیسبوک موفقیت آمیز بوده و رشد کاربران اسنپ چت را کند کرده است. سال 2016 میلادی، اسنپ چت 158 میلیون کاربر فعال داشت که نسبت به سال 2015، افزایشی 48 درصدی را نشان می داد. اما در سه ماهه نخست سال 2017، این عدد با افزایش 8 میلیونی به رقم 166 میلیون کاربر فعال رسیده که حاکی از افت نرخ رشد مخاطبان سرویس مذکور است.

گزارش مالی اسنپ چت نشانگر ضرر 2.2 میلیارد دلاری است که البته دلیل اصلی آن، پرداخت پاداش های کلان پس از عرضه عمومی سهام شرکت بوده. مدیر عامل کمپانی آقای «ایوان اشپیگل» به تنهایی 750 میلیون دلار از این مبلغ را دریافت نمود.

حتی اگر از این زیان مقطعی هم چشم پوشی کنیم، گزارش مالی در سه ماهه نخست سال 2016 مبلغ 104 میلیون دلار ضرر نشان داده بود که در مدت مشابه سال 2017 این رقم دو برابر شده و به 208 میلیون دلار رسیده است. البته علی رغم این زیان ها، درآمد کمپانی به ازای هر کاربر مبلغ 90 سنت بوده که در قیاس با مدت مشابه سال گذشته، 181 درصد افزایش یافته است.

از سوی دیگر ماه گذشته فیسبوک اعلام کرد بخش استوریِ اینستاگرام 200 میلیون کاربر فعال دارد، که با ورود به سه ماهه دوم سال 2017 این رقم بزرگتر نیز خواهد شد. افزایش چشمگیر تعداد کاربران در سرویس اینستاگرام، سرمایه گذاران اسنپ چت را نگران کرده و زنگ خطر را برای اپلیکیشن مذکور به صدا در آورده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی