نسخه بتا اندروید O با چه قابلیت هایی همراه خواهد بود؟

ماه پیش گوگل راهی برای کپی و پیست کردن متن ها روی موبایل ارائه کرد که در حقیقت نیازی به کپی و پیست کردن مانند امروز ندارد. اما امروز یک گام دیگر رو به جلو برداشته شد.

Smart Text Selection نیاز به فشار یک ثانیه ای روی متن را حذف می کند. اندروید O با بهره گیری از یادگیری ماشینی متوجه می شود که وقتی روی متنی دابل-تَپ می کنید باید آن را کپی کند. خصوصا آدرس ها و شماره تلفن ها.

از اینجا به بعد، اندروید به شما پیشنهاد می دهد که با آن شماره تماس بگیرید و یا روی نقشه آن آدرس را نشان دهد. و این اتفاق سریعا رخ می دهد و نیازی به جا به جایی میان اپلیکیشن ها نیست.

اما این تنها قابلیت های اندروید جدید نیستند. ویژگی Picture-in-Picture در مواقعی که مشغول مشاهده یک ویدیو هستید به کار می آید. برای مثال می خواهید حین تماشای یک ویدیو، کار دیگری هم انجام دهید، با فشردن دکمه هوم، اپلیکیشن به شکل یک پنجره کوچک در می آید و شما می توانید در محیط اندروید به کار دیگر خودتان بپردازید.

نوتیفیکیشن دات ها نیز به کنترل کلی اعلان های شما کمک خواهند کرد و مثل حباب ها و نقطه های کوچک دیده خواهند شد.

همه با قابلیت اتو-فیل یا پر شدن خودکار نوارهایی که از ما اطلاعاتی را می خواهند آشنا هستیم. برای مثال وارد سایتی می شوید و کروم خودش تشخیص می دهد که نام کاربری و رمز عبور شما برای ورود به این سایت چیست. اما اگر بخواهید در یک سایت جدید شروع به نام نویسی کنید چطور؟ اندروید جدید با پیشنهادات شما آشنا است و آن ها را برای ثبت نام جدید پیشنهاد می دهد.

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟