هوش مصنوعی با تبدیل عکس به ویدیو، حرف در دهانتان می گذارد [تماشا کنید]

هوش مصنوعی با تبدیل عکس به ویدیو، حرف در دهانتان می گذارد [تماشا کنید]

ممکن است در آینده تشخیص ویدیوهای ساختگی از اصلی کار بسیار مشکلی باشد چرا که محققان دانشگاه آکسفورد اخیراً موفق به توسعه سیستمی شده اند که با استفاده از هوش مصنوعی قادر است ویدیوهایی از فرد مورد نظر شما در حال صحبت کردن و بیان مطلب از پیش تعریف شده بسازد.

سیستم مذکور با الگوریتم های تشخیص چهره می تواند ویژگی های چهره فرد مورد نظر شما را شناسایی کرده و با انتخاب یک کلیپ صوتی برای آن، حرکات لب شبیه سازی شده را روی عکس مذکور سوار کند.

سیستم مذکور ویژگی های چهره فرد مورد نظر شما را شناسایی کرده و حرکات لب شبیه سازی شده را روی آن سوار می کند
گفتنی است بر اساس اظهارات محققان، روش مورد اشاره حتی قادر است بی درنگ و در مواقعی که شخص مورد نظر در حال صحبت کردن است، با بهره گیری از قدرت پردازشی پایین، عملیات شبیه سازی را انجام دهد.

لازم به ذکر است یکی از موارد کاربرد سیستم توسعه یافته مورد بحث، در شبکه های خبری و برای ترجمه همزمان خواهد بود به نحوی که خبرها به زبان های دیگر ترجمه شده و سپس حرکات لب گوینده با آن مطابقت پیدا خواهد کرد.

ناگفته نماند سرویس های مشابه دیگری هم برای این منظور توسعه یافته اند اما وجه تمایز آنها با یافته جدید محققان این است که در متدهای قدیمی به چندین ساعت ویدیوی ضبط شده از شخص مورد نظر در حال مکالمه نیاز بود اما روش توسعه یافته اخیر حتی برای افرادی که تعداد زیادی تصویر از آنها در دسترس نیست هم به خوبی جوابگوست.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato