ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

استفاده از جلبک برای تولید کفش های سازگار با طبیعت

در سال 2015 میلادی کمپانی «Algix» متخصص در حوزه بیوپلاستیک در همکاری با شرکت تکنولوژیک «Effekt» طراحی و تولید یک نوع «فوم» سازگار با محیط زیست را آغاز کردند که ماده اولیه تولید آن به ...

محسن خوشنود
نوشته شده توسط محسن خوشنود | ۳ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۹:۳۰

در سال 2015 میلادی کمپانی «Algix» متخصص در حوزه بیوپلاستیک در همکاری با شرکت تکنولوژیک «Effekt» طراحی و تولید یک نوع «فوم» سازگار با محیط زیست را آغاز کردند که ماده اولیه تولید آن به جای ترکیبات شیمیایی، جلبک رودخانه است.

مَتریال مذکور حالا به تولید رسیده و با نام «Bloom Foam» به بازار عرضه می شود. این فوم جدید که محصول کمپانی تازه تاسیس «Bloom» است، احتمالاً به زودی راه خود را به محصولات مختلف پیدا کرده و به عنوان مثال می توانیم منتظر تولید کفش هایی از این جنس باشیم.

با جمع آوری جلبک از سطح آب رودخانه ها، شرایط برای رشد و نمو آبزیان مهیا می شود

شرکت بلوم جلبک های جمع آوری شده از رودخانه های حامل فاضلاب در آمریکا و آسیا را، که به دلیل وجود مواد مغذی در این آب ها رشد کرده و آبزیان را دچار خفگی می کنند، برای تولید فوم به کار می گیرد. کمپانی با چنین کاری در واقع با یک تیر دو نشان زده و بدون تحمل هزینه برای تولید جلبک، به محیط زیست نیز کمک می کند.

جلبک های برداشت شده خشک می شوند و به صورت گلوله های کوچک، با مواد افزودنی مخلوط شده و در نهایت به فوم نرم و منعطفی تبدیل می شوند. بسته به کاربرد و فورمولاسیون، جلبک می تواند بین 15 تا 60 درصد محصول نهایی را تشکیل دهد که گفته می شود کیفیت مشابهی با نمونه های کاملاً شیمیایی خواهد داشت.

پیش از این قرار بود ماده جدید در تولید تشک های یوگا و سطوح اصطکاکی تخته موج سواری استفاده شود، اما حالا خبر می رسد تولید کننده انگلیسی کفش «Vivobarefoot» همکاری خود با کمپانی بلوم را اعلام کرده و قصد دارد نخستین کتانی دنیا، که از فوم های تولید شده از جلبک ساخته شده است را به بازار معرفی کند.

محصول مورد بحث که با نام «Ultra» شناخته می شود، برای ماجراجویی در طبیعت طراحی شده و به گفته شرکت سازنده، هر جفت از سایز 42 مردانه این کتانی حدود 216 لیتر آب پاک را به زیستگاه های طبیعی باز می گرداند. اولترا از دهم تیر ماه برای فروش در وبسایت Vivobarefoot آقرار خواهد گرفت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی