حکایت مایکروسافت و «سرفس پرو»؛ معرفی به عنوان لپ تاپ، فروش به شکل تبلت

حکایت مایکروسافت و «سرفس پرو»؛ معرفی به عنوان لپ تاپ، فروش به شکل تبلت

مایکروسافت دیروز در شهر شانگهای از محصول جدیدی به نام «سرفس پرو» رونمایی کرد و گفت دیگر برای معرفی این سری دستگاه ها همچون گذشته به شماره نیاز ندارد. از سوی دیگر اگرچه با جایگزین تبلت «سرفس پرو ۴» روبرو هستیم، اما در تیزر تبلیغاتی رسمی آن حرفی از تبلت به میان نیامده و ردموندی ها به «یک لپ تاپ همه کاره» اشاره کرده اند.

این دو اقدام مایکروسافت می تواند کمپین های بازاریابی مؤثرتری را به راه انداخته و معرفی محصول را برایشان ساده تر سازد، اما مشکل اینجاست که «سرفس پرو» در وب سایت رسمی به صورت تبلت به فروش می رسد.

همان طور که می دانید از اواسط سال ۲۰۱۶ مایکروسافت تیزرهایی را برای مقایسه خانواده تبلت های سرفس پرو با آیپد پرو در رسانه ها منتشر می ساخت. پس از چندی، لحن صحبت آنها عوض شد و سرفس پروی ۴ را یک دستگاه هیبریدی معرفی کردند، یعنی محصولی که هم لپ تاپ است و هم تبلت. حال در سال ۲۰۱۷ این چرخه تکمیل شده و «سرفس پرو» جدید از سوی سازنده، صرفاً «لپ تاپ» لقب می گیرد.

با این حال زمانی که بخواهید این دستگاه را از وب سایت رسمی خریداری کنید، تنها یک تبلت به دستتان می رسد. برای اینکه استفاده از لپ تاپ را تجربه کنید، باید ۱۳۰ دلار دیگر بپردازید و تایپ کاور مخصوص را نیز بخرید. قلم استایلوس جدید مایکروسافت هم که به صورت جداگانه به فروش می رسد.

البته فروش مجزای تایپ کاور به خودیِ خود مشکلی ندارد، اما هیچکس تابحال لپ تاپ بدون کیبورد ندیده؛ زمانی که صحبت از یک لپ تاپ همه کاره و پیشرفته به میان می آید، نمی توان آن را به صورت تبلت به فروش رساند. شاید بهتر بود مایکروسافت تمام مدل ها را همراه با تایپ کاور در فروشگاهش عرضه می کرد.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato