اینتل با دو گام اساسی، فناوری تاندربولت 3 را فراگیر می کند

اینتل با دو گام اساسی، فناوری تاندربولت 3 را فراگیر می کند

شرکت های مختلف هر روز به سمت تکنولوژی های انتقال اطلاعات جدید با سرعت بالاتر می روند و در این راه، استانداردهای جدیدی را به بازار معرفی می کنند.

یکی از استانداردهای مذکور، «Thunderbolt 3» اینتل است که به احتمال زیاد آن را در محصولات اپل مشاهده کرده اید. این تکنولوژی سرعت بسیار بالایی دارد اما مشکل اینجاست که به جز محصولات اپل (که در توسعه فناوری نقش داشته است)، فقط در ابزارها و سیستم های گران قیمت حضور دارد.

دلیل اصلی مسئله مورد بحث، نیاز به چیپست های قدرتمند برای پشتیبانی از تاندربولت ۳ در دستگاه های مختلف بوده و همچنین اینتل، تا کنون اجازه استفاده از آن را به سایر شرکت ها نداده است.

اما حالا بزرگترین تولید کننده پردازنده در جهان، تصمیم گرفته تکنولوژی مذکور را در سایر چیپست های خود نیز به کار بگیرد و از سوی دیگر، مشخصات و جزئیات تاندربولت ۳ را از طریق یک گواهی رایگان، در اختیار دیگر شرکت ها قرار دهد.

به گفته اینتل، فناوری مورد بحث روز به روز فراگیرتر شده و امروز بیش از ۱۲۰ مدل کامپیوتر در دنیا با تاندربولت ۳ و پردازنده های نسل هفتم این شرکت روی خط تولید هستند. همچنین کمپانی مذکور پیش بینی می کند این آمار تا پایان سال جاری میلادی به ۱۵۰ مدل برسد.

تاندربولت ۳ از USB-C سریعتر است

با اینکه تاندربولت ۳ نسبت به USB-C سرعت بالاتری داشته و در دورانی که قرار است یک درگاه، تمام وظایف را به عهده بگیرد کارایی بهتری از خود نشان می دهد، هنوز مشخص نیست که آیا سایر شرکت ها پیشنهاد اینتل را می پذیرند یا خیر.

ممکن است کمپانی های مختلف به بهانه عدم وجود لوازم جانبی متنوع، استفاده از تاندربولت ۳ را نپذیرند که در این صورت حرکت اینتل، بیشتر از اینکه کاربردی باشد، نمادین به نظر خواهد رسید. اما اگر شرکت های دیگر مانند AMD فناوری مذکور را در محصولات خود به کار گیرند، شاهد حضور درگاه تاندربولت ۳ در اکثر محصولات بازار خواهیم بود.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato