اپل به اتهام نقض سه پتنت به دادگاه می رود

اپل به اتهام نقض سه پتنت به دادگاه می رود

اپل با مشکلات قضایی به وجود آمده توسط پتنت ترول ها ناآشنا نبوده و در گذشته هم چندین مرتبه مورد هدف این شرکت ها قرار گرفته است. در حال حاضر هم اهالی کوپرتینو با شکایتی مبنی بر تخطی در سه پتنت مرتبط با AirPlay، شماره گیری خودکار و شارژ باتری از طرف کمپانی استرالیایی «Uniloc» مواجه شده اند.

گفتنی است پتنت نخست با عنوان «سیستم شارژ و کاهش شارژ باتری بهینه شده برای مناطقی با دمای محیطی بالا» توسط HP در سال ۲۰۰۱ ثبت شده که به سنسورهایی برای پایش دمای باتری اشاره دارد که می تواند شارژ و یا عدم شارژ باتری را بر اساس دمای آن کنترل کند.

کمپانی «Uniloc» سه شکایت تازه از اپل در رابطه با AirPlay، شماره گیری خودکار و شارژ باتری ثبت کرده است

پتنت بعدی مربوط به «کنترل و نمایش از راه دور با بهره گیری از داده های ارسال شده توسط ارتباطات بی سیم» است که این اختراع هم توسط HP و در سال ۱۹۹۵ در اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده آمریکا به ثبت رسیده است. همانطور که می دانید AirPlay یکی از استانداردهایی است که اپل در محصولاتش از آن برای ارسال بی سیم محتوا، ویدیو و موسیقی بهره می برد.

در مورد سوم هم کمپانی پتنت ترول «Uniloc» به اختراع ثبت شده ای با عنوان «روش و سیستم شماره گیری خودکار بی سیم از طریق داده های ثبت شده در دستگاه کاربر» اشاره کرده است. گفتنی است این پتنت در واقع ایده شماره گیری خودکار با کلیک کردن روی شماره تلفن و یا نام کاربر را شامل می شود و از این رو کمپانی مذکور اپلیکیشن Contacts اپل را در شکایت خود مطرح کرده است.

ناگفته نماند اپل با دعواهای حقوقی از سوی «Uniloc» غریبه نبوده و شرکت مورد اشاره پیشتر هم از اپل به دلیل تخطی های صورت گرفته در اپل Maps، اپل آی دی و بروز رسانی های نرم افزاری نیز شکایت کرده است.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato