اچ پی در سه ماهه دوم سال مالی 2017 فراتر از انتظارها ظاهر شد

اچ پی در سه ماهه دوم سال مالی 2017 فراتر از انتظارها ظاهر شد

سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ برای بخش کامپیوترهای شخصی و پرینترهای کمپانی HP بسیار خوش یمن بوده و درآمد حاصل از دو بخش مذکور برای اولین بار در هفت سال گذشته، به صورت همزمان افزایش یافته و سبب شده است تا اچ پی بتواند حتی بهتر از پیش بینی ها عمل کند.

بدون شک یکی از دلایل مهم برای عملکرد فراتر از انتظارات کمپانی HP، افزایش ۱۰ درصدی فروش کامپیوترهای شخصی است. این افزایش فروش به قدری قابل توجه است که طبق اعلام مؤسسه IDC، کمپانی آمریکایی توانسته عنوان پر فروش ترین برند را از لنوو باز پس گیرد.

درآمد بخش های پرینتر و کامپیوتر شخصی اچ پی پس از هفت سال دوباره به صورت همزمان افزایش یافته است

گفتنی است وال استریت پیشتر برای شرکت HP، درآمدی ۱۱.۸۸ میلیارد دلاری را تخمین زده بود اما گزارش های مالی ارائه شده توسط کمپانی مورد بحث، میزان درآمد را ۱۲.۴ میلیارد دلار نشان می دهد که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته نیز افزایش ۷ درصدی را تجربه کرده است.

لازم به ذکر است آمار و ارقام ارائه شده حاکی از آن هستند که درآمد حاصل برابر با ۴۰ سنت به ازای هر سهم بوده که آن هم از مقدار ۳۹ سنت به ازای هر سهم برآورد شده پیشی گرفته است. علاوه بر آن HP تخمین می زند که در سه ماهه پیشِ رو این مقدار به ۴۰ تا ۴۳ سنت به ازای هر سهم برسد.

در همین رابطه «Dion Weisler» مدیر اجرایی اچ پی عنوان کرده که عملکرد قابل قبول آنها اثباتی بر صحیح بودن تصمیم کمپانی مبنی بر مجزاسازی بخش های مربوط به مشتریان و شرکت ها بوده است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato