مایکروسافت هدست های واقعیت ترکیبی ساخت Dell و ایسوس را معرفی کرد

مایکروسافت هدست های واقعیت ترکیبی ساخت Dell و ایسوس را معرفی کرد

طی ماه های گذشته مایکروسافت وعده داده بود که هدست های واقعیت مجازی/ترکیبی سازگار با ویندوز ۱۰ را از طریق شرکای سخت افزاری خود معرفی می کند و پیش از این محصولاتی از اچ پی و ایسر را دیده بودیم. امروز در جریان نطق اصلی این کمپانی در نمایشگاه کامپیوتکس، ایسوس و Dell نیز به جمع سازندگان هدست VR مایکروسافت اضافه شدند و محصولاتشان به نمایش درآمد.

این دو دستگاه از ساختار و ظاهری همسان برخوردارند که بخش نگهدارنده آنها روی پیشانی قرار می گیرد. با این حال Dell با به کار گیری تیم طراحی XPS و Alienware خودش سبک مینیمال و ساده را اختیار کرده، اما ایسوس شکل هندسی چند وجهی را برای ساخت هدست واقعیت مجازی برگزیده.

شاید بتوان هدست واقعیت ترکیبی ایسوس را در بین دیگر دستگاه های این حوزه منحصر به فرد دانست. این کمپانی تایوانی یک پوشش سه بعدی چندوجهی را به قسمت جلویی هدست اضافه کرده و سیستم ردیابی با شش درجه آزادی را در آن تعبیه کرده. البته مایکروسافت از زمان عرضه این محصول صحبت نکرد و شاید در سال جاری میلادی شاهد عرضه عمومی آن نباشیم.

گفتنیست لنوو نیز مشغول ساخت یک هدست واقعیت ترکیبی سازگار با ویندوز است که به گفته سازنده، قیمت بسیار پایینی خواهد داشت. در این دستگاه که طراحی ساده ای دارد، حسگرهایی برای ردیابی کامل تعبیه شده و تا انتهای سال جاری به صورت رسمی معرفی می گردد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato