رونمایی مایکروسافت و کوالکام از کامپیوترهای «همیشه متصل» مجهز به اسنپدراگون 835

رونمایی مایکروسافت و کوالکام از کامپیوترهای «همیشه متصل» مجهز به اسنپدراگون 835

مایکروسافت که در ماه گذشته پر کار ظاهر شد و از تبلت ها و محصولات تازه خود رونمایی کرد، امروز هم به نمایشگاه کامپیوتکس آمده تا آخرین دستاوردهای خود را به جهانیان معرفی کند. در همین حین غول نرم افزاری رده اول دنیا، اطلاعات تازه ای در مورد کامپیوترهای ویندوز ۱۰ مبتنی بر معماری ARM در اختیار علاقه مندان قرار داد.

گفتنی است در خلال رویداد مذکور مایکروسافت اعلام کرد که ایسوس، اچ پی و لنوو نخستین کمپانی هایی خواهند بود که «کامپیوترهای شخصی قابل حمل» مبتنی بر تازه ترین چیپست کوالکام یعنی اسنپدراگون ۸۳۵ را توسعه و تولید خواهند کرد. همچنین مایکروسافت و کوالکام برای دستگاه های مذکور، عنوان «همیشه متصل» (Always Connected) را در نظر گرفته اند.

اچ پی، لنوو و ایسوس نخستین کمپانی هایی هستند که کامپیوترهای ویندوز ۱۰ مبتنی بر معماری ARM را تولید می کنند

لازم به ذکر است کوالکام در مورد محصولات مذکور مدعی شده که طول عمر باتری آنها نسبت به محصولات مبتنی بر معماری x86، حدوداً ۵۰ درصد بیشتر خواهد بود و زمان آماده به کار (Standby) هم بهبودی پنج برابری را تجربه خواهد کرد. علاوه بر آن قابلیت آماده به کار متصل، این امکان را در اختیار کاربر قرار می دهد که دستگاه های مذکور حتی در زمانی که مورد استفاده قرار نمی گیرند هم اتصال خود به اینترنت را حفظ خواهند کرد.

با این حساب اهالی ردموند تا این لحظه تنها موفق به متقاعد ساختن سه شرکت مورد اشاره شده اند اما انتظار می رود تا پایان سال جاری میلادی، تعداد این کمپانی ها افزایش پیدا کند. بد نیست بدانید که مایکروسافت پنج سال پیش و به هنگام عرضه ویندوز RT موفق شده بود کمپانی های ایسوس، دل، لنوو و سامسونگ را با خود همراه کند.

لازم به ذکر است هنوز مایکروسافت و کوالکام به تاریخ عرضه محصولات تولید شده توسط ایسوس، اچی پی و لنوو اشاره ای نکرده اما طبق اطلاعاتی که «Steve Mollenkopf» مدیر عامل کوالکام در اختیار علاقه مندان قرار داده، می بایست در فصل چهارم سال جاری میلادی منتظر ورود این محصولات به بازار باشیم.

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato