زمزمه ورود سئات تولدو به بازار؛ قیمت و مشخصات سدان اقتصادی آلمانی/اسپانیایی

زمزمه ورود سئات تولدو به بازار؛ قیمت و مشخصات سدان اقتصادی آلمانی/اسپانیایی

طبق خبر هایی که چندی پیش در سایت های مختلف شنیده می شد ، سئات قرار است، به صورت رسمی به ایران وارد شود و متصدی این واردات نیز کسی نیست به جز شرکت معین موتورز که چندسالی است به صورت رسمی نمایندگی فروش پورشه شناخته می شود و حالا با کسب مجوز واردات سئات ، دیگر زیر مجموعه فولکس واگن آلمان و با اصالتی اسپانیایی قصد دارد سبد محصولات خود را بیش از پیش تکمیل کند.

معین موتورز در حال تکمیل شوروم جدیدی برای شناساندن سئات به ایرانیان است و به زودی شاهد ورود محصولات این برند در کشورمان هستیم.

اما طبق جدید ترین خبر ها نخستین محصولی که با نشان سئات موفق به دریافت مجوز واردات و ورود به لیست جدید و محدود ثبت سفارش شده، مدل تولدو است که در مدل های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به بازار عرضه خواهد شد.

با نگاهی به سایت های رسمی و سایت خود سئات می توان ۶ موتور قابل عرضه برای تولدو دید که البته ۳ مورد از آن ها دیزل بوده و احتمال واردات آن بسیار کم است. اما در میان ۳ مورد بنزینی دیگر، دو نسخه با حجم یک لیتر و یک نسخه ۱.۴ لیتری دید که البته هر سه مورد با استفاده از توربوشارژر قدرت هایی از ۹۵ تا ۱۲۵ اسب بخار تولید می کنند که نشان از اقتصادی بودن خودرو می دهد و سئات برای مصرف سوخت آن عدد ۳.۴ لیتر را اعلام کرده است.

با طول ۴۴۸۲ میلی متر در زمره خودرو های خانوادگی سایز متوسط قرار می گیرد و این مصرف سوخت برای آن بسیار مناسب خواهد بود.

تولدو در نمای جلو همان زبان طراحی رایج در محصولات سئات را دارد و در نمای عقب شاهد طراحی ساده ای به سبک اروپایی هستیم.

به هر حال این خودرو در ۴ تیپ تجهیزاتی عرضه می شود و قیمت آن از ۱۷ هزار تا ۲۱ هزار یورو ادامه دارد و باید منتظر قیمت گذاری رسمی آن در ایران باشیم، اما با توجه به شواهد امر به نظر می رسد که این مدل بتواند با حضور در محدوده قیمتی ۱۴۰ الی ۱۶۰ میلیون تومانی، رقیبی برای سدان های کره ای پر فروشی مانند هیوندای النترا و کیا سراتو باشد.

نظرات ۱۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato