قیام زیست محیطی سه ایالت مهم آمریکا علیه تصمیم ترامپ

قیام زیست محیطی سه ایالت مهم آمریکا علیه تصمیم ترامپ

پس از آن که دونالد ترامپ رئیس جمهور جنجالی ایالات متحده رسماً اعلام کرد که کشورش را از معاهده پاریس برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی خارج می کند، مقامات سه ایالت مهم نیویورک، کالیفرنیا و واشنگتن اعلام کردند که تاجر نیویورکی را در این تصمیم همراهی نخواهند کرد.

این سه ایالت حدود ۶۸ میلیون نفر جمعیت دارند و یک پنجم از تولید ناخالص ملی آمریکا را تامین می کنند

سه فرماندار این ایالت ها در بیانیه ای مشترک اعلام کردند که به تلاش های خود برای مقابله با تغییرات آب و هوایی ادامه خواهند داد. بنابراین از این پس مسئولیت های دولتی مربوط به کنترل و کاهش تولید گازهای گلخانه ای را مقامات ایالتی به عهده خواهند گرفت.

«جی اینسلی» (Jay Inslee) فرماندار نیویورک در بیانیه خود آورده:

«با آن که تصمیم خجالت آور رئیس جمهور آسیبی جدی به کلیه فعالیت هایی است که برای حفظ این سیاره برای آیندگان انجام گرفته، اما ما در کنار سایر ایالت ها مصمم به ادامه مسیر هستیم و از این پس کلیه مسئولیت های مربوطه را به عهده خواهیم گرفت.»

لازم به ذکر است که در حال حاضر بسیاری از شهرهای آمریکا به عنوان پیشگامان مبارزه با تولید و نشر گازهای گلخانه ای در دنیا به حساب می آیند. به عنوان مثال سال گذشته قوانینی در کالیفرنیا به تصویب رسید که به موجب آن شهرهای این ایالت موظف به کاهش ۴۰ درصدی تولید گازهای گلخانه ای تا سال ۲۰۳۰ خواهند بود.

سه ایالت مورد بحث حدود ۶۸ میلیون نفر جمعیت دارند و یک پنجم از تولید ناخالص ملی ایالات متحده از این سه ناحیه تامین می شود، در حالی که تنها ۱۰ درصد از گازهای مضر تولیدی در آمریکا سهم آنهاست.

فرمانداران این سه ایالت تلاش خواهند کرد تا همکاران خود در سایر ایالات را برای پیوستن به ائتلاف مورد اشاره مجاب نمایند.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato