نسخه اولیه آئودی A7 2019 در دامنه کوه های آلپ طعمه حریق شد

نسخه اولیه آئودی A7 2019 در دامنه کوه های آلپ طعمه حریق شد

آئودی A7 یک سدان لوکس سایز متوسط است که از سال ۲۰۱۰ بر روی خط تولید قرار دارد. این اتومبیل فست بک زیبا را می توان پاسخ ارباب حلقه ها به مرسدس بنز CLS تلقی کرد که با ظهور خود در سال ۲۰۰۴ پایه گذار کلاس جدیدی در صنعت خودرو شد.

با توجه به گذشت هفت سال از زمان ارایه نسل اول A7، برخی گمانه زنی ها از معرفی نسل جدید این خودرو به عنوان مدل سال ۲۰۱۹ تا پایان امسال حکایت دارند. در همین راستا برخی تصاویر جاسوسی نیز که گفته می شود به نسخه های اولیه نسل دوم A7 تعلق دارند، توسط عکاسان این حوزه شکار و در اینترنت منتشر شده اند.

در یکی از جدیدترین مجموعه تصاویر منتسب به پروتوتایپ نسل بعدی A7، این خودرو در حال پشت سر گذاشتن تست های کوهستانی در دامنه کوه های آلپ اتریش دیده شده؛ اما مساله تعجب برانگیز این که اتومبیل مورد نظر به دلیل آتش سوزی در بخش موتور به خاکستر تبدیل شده است. تصاویر موجود نشان می دهند علی رغم به کارگیری کپسول آتش نشانی توسط فردی که ظاهرا جزو راهداران آن منطقه بوده، آتش کنترل نشده و به قسمت های دیگر نیز سرایت پیدا کرده است.

عکاسی که این تصاویر را ثبت کرده گفته پس از حدود ۱۵ دقیقه شعله های آتش کل خودرو را فراگرفته و تلاش آتش نشانانی که در محل حاضر شده بودند نیز نتیجه ای در پی نداشت. شدت این حادثه به حدی بوده که جز بدنه و برخی قسمت های فلزی چیز دیگری از خودرو باقی نمانده است.

خوشبختانه در این سانحه فردی آسیب ندیده و مهندسین تست توانستند به موقع از خودرو خارج شده و حتی وسایل خود را نیز از آن خارج کنند. شاید یکی از دلایل این آتش سوزی به تریلری مربوط باشد که به پشت خودرو متصل شده بود. این مساله احتمالا باعث فشار بیش از حد به موتور و نشت سوخت گردیده که آن هم در نهایت در تماس با قسمت های داغ مثل منیفولد منجر به آتش گرفتن موتور شده است.

بد نیست بدانید حوادث این چنینی برای محصولات برندهای دیگر نیز رخ داده اند. برای مثال آکیورا NSX در سال ۲۰۱۴، آئودی R8 نسخه V8 در سال ۲۰۰۷ و حتی مرسدس SLS سری بلک حدود پنج سال پیش در حین تست قربانی حوادث مشابهی شدند.

انتظار می رود نسل جدید A7 در اتوشوی فرانکفورت امسال به عنوان مدل ۲۰۱۹ معرفی شود. این خودرو با استفاده از پلت فرم MLB Evo که مدل های دیگری مثل Q7، A6 و A8 بر اساس آن شکل گرفته اند، تولید خواهد شد.

تاکنون جزییاتی از پیشرانه A7 منتشر نشده اما استفاده از موتورهای شش و هشت سیلندر کاملا محتمل است. شاید هم این حادثه ناشی از به کارگیری یک موتور جدید باشد.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato