ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

22 توزیع کننده چینی به اتهام فروش اطلاعات کاربران آیفون در بازار سیاه دستگیر شدند

پلیس منطقه چجیانگ کشور چین، به تازگی 22 توزیع کننده را دستگیر و آنها را به فروش اطلاعات کاربران آیفون به هرکسی که حاضر به پرداخت مبالغی بابت آنها باشد متهم کرده است. این افراد ...

شایان ضیایی
نوشته شده توسط شایان ضیایی | ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۰

پلیس منطقه چجیانگ کشور چین، به تازگی 22 توزیع کننده را دستگیر و آنها را به فروش اطلاعات کاربران آیفون به هرکسی که حاضر به پرداخت مبالغی بابت آنها باشد متهم کرده است. این افراد ظاهراً به دیتابیس داخلی اپل دسترسی داشته اند و اطلاعاتی مانند Apple ID ها و شماره های تلفن را به دست می آورده اند.

قیمت اطلاعات غیرقانونی کاربران، بین 10 الی 180 یوان متغیر بوده است؛ یعنی چیزی بین 1.50 الی 26 دلار. گفته می شود که این توزیع کننده پیش از مداخله پلیس، درآمدی 50 میلیون یوانی (برابر با 7.36 میلیون دلار) کسب کرده اند. هنوز گزارشی درباره اکانت ها و دستگاه های به خطر افتاده منتشر نشده و نمی دانیم آیا افرادی که خارج از خاک چین هم زندگی می کنند قربانی این افشای اطلاعات بوده اند یا خیر.

اپل همواره یکی از مهم ترین نقاط قوت خود را محرمانگی و امنیتی دانسته است که برای مشتریان فراهم می آورد؛ اما حالا این سوال مطرح شده که این توزیع کنندگان چرا و چطور به دیتابیس کمپانی دسترسی داشته است. ضمناً کشور چین از مدت ها قبل، شاهد بازار سیاهی برای Apple ID ها بوده که معمولاً با روش های فیشینگ، توسط هکرها ربوده می شوند.

اوایل سال جاری میلادی، گروهی به نام «Turkish Crime Family» از اپل باج خواهی کرد و گفت ضمن دسترسی داشتن به صدها میلیون اکانت اپل، قادر به پاک کردن اطلاعات آیفون ها و آیپدها است. اگرچه این هکرها بعداً از دریافت پول درخواستی خود خبر دادند، اپل اصرار ورزید که سرورهایش دچار رخنه نشده اند و اطلاعات اکانت ها از طریق سرویس های شخص ثالثی که پیشتر به خطر افتاده بوده اند به دست آمده اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی