آلفابت شرکت رباتیک «بوستون داینامیک» را به ژاپنی ها فروخت

شرکت ژاپنی سافت بنک، اخیرا طبق توافقی با آلفابت به این نتیجه رسیده که با رقمی نامعلوم، شرکت رباتیک بوستون داینامیک را از آمریکایی ها بخرد و به مجموعه کمپانی های خود اضافه کند.

اولین بار در ماه مارس سال 2016، بیش از 15 ماه پیش بود که علاقه مندی آلفابت به فروش بوستون داینامیک مطرح شد. این یعنی تقریبا دو سال بعد از آنکه اندی رابین، موسس اندروید و خریدار شرکت هایی نظیر بوستون داینامیک، گوگل را ترک کرد.

پس از ترک رابین، بخش Replicant در گوگل تقریبا از بین رفت.

بخش Replicant که مدیریت شرکت های رباتیک گوگل را به عهده داشت، پس از ترک رابین تقریبا از بین رفت و بوستون داینامیک و دیگر شرکت های رباتیک خریداری شده توسط گوگل نیز تقریبا بی هدف ماندند.

مارک رِیبِرت، مدیرعامل و موسس بوستون داینامیک در ارتباط با این خبر می گوید: «ما در بوستون داینامیک بسیار شگفت زده هستیم که بخشی از بینش جسورانه و جایگاه سازنده در انقلاب تکنولوژی فردا در سافت بنک باشیم.»

او در ادامه هدف خود و شرکتش را گسترش مرزهای ربات های پیشرفته و توانایی ها در تولید کارکردهای موثر در دنیایی هوشمندتر و متصل تر می خواند.

البته، بوستون داینامیک یک شرکت 25 ساله است که از دانشگاه MIT جدا شده. عمده شهرت این شرکت به خاطر ساخت ربات های دو پا و چهار پای اطلس و بیگ داگ است.

علی رغم پیشرفت قابل ملاحظه بوستون داینامیک، گویا آلفابت با آن هم مسیر نیست و احتمالا ایده ای هم ندارد که چطور باید در دنیای ربات ها موفق شود. همراه با بوستون داینامیک، آلفابت می خواهد شرکت Schaft را هم به سافت بنک بفروشد.

بوستون داینامیک یک شرکت 25 ساله است که از دانشگاه MIT جدا شده

Schaft هم از شرکت هایی بود که در مجموعه خریدهای سال 2013 و 2014 به گروه Replicant اضافه شد. از آنجایی که Schaft توسط دانشگاه توکیو پدید آمده و از JSK Robotics Laboratory منشعب شده بود، خرید آن برای شرکت ژاپنی سافت بنک منطقی به نظر می رسد.

سافت بنک به لطف خرید شرکت Vodafone Japan در سال 2006 به یکی از مهره های کلیدی مخابرات این کشور تبدیل شد و حالا هم با خرید این دو شرکت، جایگاه اول خود به عنوان رهبر رباتیک ژاپن را مستحکم تر می کند.

منبع:
Engadget
برچسب ها
تور کیش

مطالب مرتبط

ساخت روبات JumpRoACH با الهام از عملکرد سوسک [تماشا کنید]

اگر فوبیای ترس از حشرات ندارید، از شما دعوت می کنیم با JumpRoACH آشنا شوید، روبات سوسک مانندی که در همکاری دانشگاه های برکلی آمریکا و دانشگاه ملی کره ی جنوبی در سئول ساخته شده و نه تنها با خزیدن حس ناخوشایندی در شما ایجاد می کند، بلکه حتی قادر است حدود 150 سانتی متر... ادامه مطلب

دستکش رباتیک ناسا در اختیار زمینی ها قرار می گیرد

سال 2012، ناسا و جنرال موتورز طی قراردادی یک دستکش مخصوص برای فضانوردها درست کردند که به آن ها اجازه می داد وسایل سنگین را با به کارگیری قدرت کمتری از عضلات بلند کنند و در عوض دستکش مکانیکی مانند یک منبع قدرت اضافه عمل کند و به بازوهای فضانورد فشار زیادی نیاورد.این دستکش جدید... ادامه مطلب

ربات دوست داشتنی MIT سازه‌ها را خانه به خانه می‌سازد

تیمی از محققان موسسه فناوری ماساچوست (MIT) رباتی ساخته اند که می تواند در نحوه ساخت و ساز در صنایع مختلف از جمله هوافضا انقلاب به پا کند.محققان موسسه فناوری ماساچوست با الهام گرفتن از فیلم «وال ای» (WALL-E)، نام ربات جدید خود را «بیل ای» (BILL-E) گذاشته اند. این ربات از بازوهای کوچک لولا... ادامه مطلب

موافقت اعضای سازمان ملل متحد برای محدودسازی ربات های قاتل

در سال های اخیر مسئله توسعه ربات های قاتل موجب نگرانی بسیاری از چهره های سرشناس از جمله ایلان ماسک شده. در این راستا او حتی چندی پیش درخواست جلوگیری از توسعه ربات های قاتل را از سازمان ملل مطرح کرده بود.در نشستی که با شرکت متخصصان سران 80 کشور عضو سازمان ملل متحد در... ادامه مطلب

ربات هوشمندی که قصد دارد تبدیل به دوستی برای انسان شود

همه از اینکه هنوز خودروهای پرنده به حقیقت نپیوسته اند شکایت می کنند، اما هیچکس در مورد ربات ها اعتراضی ندارد. چرا هنوز این گجت ها مثل شخصیت فیلم های Big Hero 6 و Wall-E نشده اند؟ شاید ترس عمومی اخیر از پیشرفت بی قاعده هوش مصنوعی باعث کند شدن روند پیشرفت چنین ربات هایی شده... ادامه مطلب

معرفی StrangerBot؛ رباتی برای مکالمه ناشناس

روش های بسیار متفاوتی برای آموزش زبان انگلیسی و یا حتی زبان های مرسوم دیگر وجود دارد. این در حالی است که بسیاری معتقدند بهترین راه یادگیری این زبان ها قرارگیری در محیط و همچنین مکالمه ی رو در رو و مستقیم است. اگر می خواهید اصطلاحات را به خوبی یاد بگیرید و در مکالمه... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟